Bell oznámil prodej šesti vrtulníku Bell 505 Obranným silám Jamajky

Fort Worth, TX (9. února 2021) Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že včera podepsala kupní smlouvu na dodávku šesti vrtulníků Bell 505 pro Obranné síly Jamajky (Jamaica Defence Forces). Stroje Bell 505, které si Jamajka objednala, budou dodány v konfiguraci mise na podporu tuzemské národní bezpečnosti.  Karibská vojenská letecká škola (CMAS) provozovaná místní armádou je využije k výcviku mezinárodních pilotů vrtulníků.

„Bell a Obranné síly Jamajky již přes padesát pět let sdílejí společnou bohatou historii.  Je naším závazkem zemi dodat vysoce pokročilé a hospodářsky životaschopné stroje,“ řekl Nicholas Peffer, výkonný ředitel pro Latinskou Ameriku. „Vrtulníky Bell 505 se za dobu svého působení staly celosvětově široce oceňovaným pomocníkem při udržování vnitrostátní bezpečnosti. Velmi nás těší, že i nadále budeme pokračovat v rozvíjení dlouhodobých vztahů s armádou této země a skrz naše stroje jim pomůžeme udržet si svoje síly v následujících letech. “

V roce 1963 zahájila armáda karibské země své operace se dvěma letouny Bell 47G a v průběhu let rozšířila svou flotilu a vztahy se společností Bell. Nová dodávka strojů rozšíří současnou flotilu Obranných sil Jamajky na 10 vrtulníků Bell, které slouží při pátracích a záchranných misích, záchranných evakuacích, odstraňování následků přírodních katastrof, podpoře policejní a národní bezpečnosti a vojenských výcvikových operacích.

„Rozšíření současné flotily strojů Bell o další vrtulníky Bell 505 nám přinese širší uplatnění a rozšíří naši adaptabilitu; zároveň výrazně podpoří naše poslání chránit a sloužit občanům Jamajky,“ řekl podplukovník Brian Lundy, velící důstojník leteckého křídla Obranných sil Jamajky. „Tým našich pilotů a techniků údržby je se školením, podporou a zákaznickým servisem, které společnost Bell poskytuje, velmi spokojený.“

Vrtulník Bell 505 je nejnovějším pětimístným strojem Bell navrženým s ohledem na bezpečnost, efektivitu a spolehlivost. Stroj o rychlosti 125 uzlů (232 km/h) a s užitečným zatížením 1 500 liber (680 kg) využívá pokročilou avioniku. Je velmi podobný platformě Bell 429, což výrazně usnadňuje plynulé přeškolení pilotů. Stejně jako stávající cvičné stroje ve výzbroji Jamajských obranných sil je platforma 505 vybavena avionikou Garmin G1000, což dále snižuje pracovní zátěž pilotů, a naopak zlepšuje jejich podobu výuky a praktické zkušenosti.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.

Označeno tagem