Gebrüder Weiss je v ČR držitelem titulu Business Superbrands 2021

Praha, 9.února 2021 – Odborná komise Business Brand Council složená z expertů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu ocenila obchodní značku Gebrüder Weiss titulem Czech Business Superbrands 2021. „Zisku tohoto ocenění si v Gebrüder Weiss velmi ceníme a máme z něj velikou radost. Titul Czech Business Superbrands 2021 chápeme jako potvrzení dlouhodobě vysoké úrovně služeb a spolehlivosti, kterou našim zákazníkům poskytujeme,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

V České republice je registrováno přibližně 2,1 milionu obchodních značek. Vedle brandů regionálních a lokálních jsou prostřednictvím svých dceřiných společností nebo místních zastoupení prakticky v každém průmyslovém oboru v ČR přítomny také mezinárodní a globální společnosti. Odborní členové poroty Brand Council a Business Brand Council hodnotí značky podle předem daných kritérií jako jsou známost, budování brandu, inovace či prestiž. „Gebrüder Weiss rozvíjí svoji činnost v souladu se svými základními hodnotami, kterými jsou nezávislost, udržitelný rozvoj, spolehlivost a dokonalý servis. Podtitul Superbrands 2021, Universal Seal of Excelllence, je pro nás potvrzením, že naše úsilí v naplňování našich čtyř firemních hodnot přináší hmatatelné výsledky a ocenění právě ze strany expertů v daných oborech,“ dodává Jan Kodada.

Mezinárodní organizace Superbrands na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek v rámci lokálních trhů již od roku 1994. Po více než 25 letech činnosti se její působnost rozšířila z Velké Británie do více než 90 států napříč 5 kontinenty a je uznávanou nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek.

O společnosti: 

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 300 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.