Datová snídaně LMC – situace firem, duševní zdraví zaměstnanců

Společnost LMC vydala první letošní Datovou snídani. Analytik Tomáš Ervín Dombrovský v ní rozebírá nejdůležitější výsledky čerstvého výzkumu mezi zaměstnavateli. Data se týkají hlavně dopadů pandemie v nejrůznějších oblastech, například finanční kondice a provozních podmínek firem, změn v jejich vnitřním fungování nebo vztahů k zaměstnancům. Průzkum dále zjišťoval hlavní trendy, které nyní firmy vidí. Je zde také shrnuto, co všechno čeští zaměstnavatelé očekávají a chystají do dalších měsíců – včetně plánů v náboru a změnách mezd.

V závěrečné části záznamu vystupuje Petr Winkler, vedoucí výzkumného programu v Národním ústavu duševního zdraví. Představuje výsledky studie o dopadech změn za poslední rok na duševní rozpoložení lidí a na související nárůsty různých typů psychických potíží. Dává také doporučení, co se s tím ve firmách dá dělat i jak může každý začít sám u sebe, aby do podobných potíží pokud možno nesklouzl.

Záznam online Datové snídaně i prezentaci s čísly a grafy najdete na https://magazin.lmc.eu/datova-snidane-jak-jsou-na-tom-firmy-a-psychika-zamestnancu-pri-druhe-vlne-covidu.

Označeno tagem