Samsung uvádí na český trh laserové 4K projektory The Premiere s podporou HDR10+ a úhlopříčkou až 130″

Modely The Premiere rozšiřují nabídku lifestylových produktů, mezi něž patří populární televizor The Frame, designový The Serif a otočná televize The Sero.

Praha 11. února 2021 – Unikátní laserové projekty The Premiere s krátkou projekční vzdáleností, rozlišením 4K/UHD a podporou dynamického obrazu HDR10+ uvádí na český trh společnost Samsung Electronics. Modely LSP9T a LSP7T dokáží proměnit domácnost na regulérní kino a představují nejnovější přírůstky v řadě lifestylových produktů společnosti Samsung. V České republice jsou dostupné ode dneška prostřednictvím e-shopu www.samsung.cz a u vybraných prodejců elektroniky. Doporučená maloobchodní cena modelu LSP9T (technologie trojího laseru) je 169 990 Kč, u modelu LSP7T (technologie jednoho laseru) pak 89 990 Kč. 

Zatímco běžné projektory je nutné umístit 3 až 4 metry od zobrazovací plochy, modely The Premiere doslova vykouzlí projekční plochu o úhlopříčce až 130“ (320 cm) ze vzdálenosti necelých 24 cm, čímž velikostí předčí všechny dosud nabízené konvenční televizory. Projektory The Premiere jsou nesmírně kompaktní a lze je jednoduše přenášet z místnosti do místnosti: pro plnou funkčnost potřebují pouze připojení napájecího kabelu a bezdrátové připojení k internetu. 

Maximální kontrastní poměr a prostorový zvuk jako v kině

Premiere LSP9T je první projektor s podporou HDR10+ a technologií trojího laseru, výsledkem je převratný kontrast s maximálním jasem 2800 ANSI lumenů a kontrastní poměr 2 000 000 : 1, který zdůrazní sebemenší detail. Premiere LSP7T je vybaven jednolaserovou technologií. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídá původním představám autorů.

Funkce televizoru

Do výbavy inteligentního projektoru patří i platforma Samsung Smart TV s operačním systémem Tizen, díky níž bude možné bez problémů streamovat video například z Netflixu, Voyo, HBO GO, stejně tak i O2TV, Skylink nebo T-Mobile televizi. K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a mirroringu. Projektory The Premiere rovněž obsahují televizní tunery, takže je stačí připojit k běžné anténě pro terestrické vysílání nebo k satelitní parabole a sledovat klasické lineární televizní vysílání, což žádné jiné projektory na trhu nenabízí.

Na rozdíl od podobných elektronických zařízení jsou projektory Premiere potaženy látkou, která jim pomáhá přirozeně splynout se svým okolím. Samsung využil speciální textilii Kvadrat pro interiérový design, která byla ještě upravena tak, aby nenarušila reproduktory a vysokou kvalitu zvuku The Premiere. Zvuk se šíří přes 44 otvorů na levé a pravé straně projektoru, reproduktor je vybaven basovým wooferem a prostorovým zvukem Acoustic Beam, takže vytváří dokonalý zvukový zážitek jako ve skutečném kině, aniž by bylo nutné investovat do další zvukové aparatury.

Fotografie lifestylových projektorů The Premiere v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.