Daktela zaznamenala rekordní zájem o automatické komunikační systémy

Praha 18. února 2021 – Trendem v péči o zákazníka se stává také v České republice automatizace komunikačních systémů, což potvrzují aktuální čísla technologické společnosti Daktela za první měsíc letošního roku.

„V lednu 2021 jsme evidovali největší zájem o naše řešení pro zákaznickou péči v celé historii Daktely,“ říká Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela. Pokračuje tak trend z roku 2020, kdy česká pobočka Daktely dosáhla rekordního hospodářského výsledku v 15leté historii společnosti.

Skupina Daktela v loňském roce navzdory pandemii koronaviru zaznamenala prudký rozvoj, celkový konsolidovaný obrat se v meziročním srovnání zvýšil na 178 milionů korun. Na tržbách se česká pobočka podílela 82 %, slovenská 12 % a ostatní pobočky (Polsko, Velká Británie, Filipíny a SAE) pak 6 %. Proti roku 2019 to znamená nárůst o 30 % v tržbách, EBITDA pak vzrostla o 10 %. Nižší nárůst EBITDA proti předchozím létům je ovšem vzhledem k rozsáhlým investicím do nových trhů a přípravě další expanze (Q1 otevření nové pobočky v Maďarsku) výborný výsledek a předzvěst dalšího zajímavého růstu v roce 2021.

Nárůst aktivity firem, společností a e-shopů, které využívají komunikační systém Daktela, dokládají statistické údaje za loňský rok: nárůst počtu hovorů o 10 %, emailů a SMS zpráv o 65 %, komunikace v rámci chatu o více než 125 %, ve srovnání s rokem 2019 došlo i k nárůstu tiketů (zákaznických požadavků) o přibližně 50 %. To potvrzuje, že systém Daktela je stále oblíbenější v rámci automatizace komunikace a běžného provozu callcenter a kontaktních center.

V loňském roce se velmi dobře dařilo právě firmám a společnostem, které využívají ke komunikaci modulární systém Daktela. Například populární nadnárodní online obchod Notino.cz, s více než 11 miliony spokojenými zákazníky, vykázal v loňském roce rekordní obrat 14,5 miliardy korun. Meziroční růst firmy tak dosáhl 42 procent, přičemž čtrnáct procent obratu připadá na Českou republiku.

Na technologiích Daktely běží i řada dalších zajímavých projektů, například známá „Chytrá karanténa“. Tento modulární komunikační IT systém před několika dny dokonce postoupil do finále soutěže
“IT produkt roku 2021” časopisu ComputerWorld. 

„Právě v rámci Chytré karantény jsme provozovali v loňském roce největší callcentrum v České republice, kde pracovalo přes 3800 operátorů, kteří denně zvládli vyřídit více než 40 000 hovorů,“ upřesňuje
CEO společnosti Daktela Richard Baar.

O Daktele:

Česká technologická společnost Daktela má pobočky v České republice, na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném království, v Dubaji a nově také na Filipínách, svůj systém je ovšem schopna dodat i v dalších zemích. Nabízí zákazníkům komplexní telekomunikační služby, kde základem je vlastní komunikační software Daktela, k němuž dodává i hlasové a SMS služby v rámci celé Evropy a mnoha dalších států. V roce 2020 překročila hranici 800 spokojených firemních zákazníků všech velikostí. Více informací na https://www.daktela.com/o-nas