V Praze vznikne první stálá Opravárna

Největší síť drobných opravářů a servisů Opravarna.cz na jaře otevře vlastní kamennou pobočku. Bude možné zde kdykoliv odevzdat výrobky na opravu, půjčit si nářadí, vyřídit pracovní záležitosti v coworkingovém prostoru a pochutnat si na dobré kávě. Opravárna část peněz na vybavení chce získat pomocí crowdfundingu.

Najít opraváře z okolí bylo doposud možné především přes internetové stránky www.opravarna.cz. Nechat si něco opravit na počkání nebo svého opraváře potkat, si veřejnost mohla vyzkoušet na některé z mnoha víkendových opravárenských akcí po celé ČR. Od dubna či května to bude možné kdykoliv.

“Dlouho jsme hledali vhodný prostor, kam budeme směřovat veškeré naše aktivity. V minulosti už takové pokusy byly, ale prostory většinou nevyhovovaly. Teď jsme to místo konečně našli. V pražské Michli nedaleko autobusové zastávky Bohdalec. Zatím jsou tam jen holé stěny. Ale 450 metrů čtverečních prostoru se přímo třese na to, až ho naplní stoly, ponky, regály, nářadí a čilý opravárenský ruch,” říká zakladatel a CEO Opravárny Jan Charvát. 

Část peněz na vybavení dílen kvalitním nářadím, diagnostickým vybavením a nábytkem,  chce Opravárna vybrat pomocí crowdfundingu. Už teď si tak zájemci na Hithit.com můžou předplatit třeba členství, workshopy, servisní služby, nářadí, pronájem některé z dílen či zasedací místnosti. 

Plánované služby:

  • možnost pronajmout si krátkodobě stůl, půjčit nářadí na opravování čehokoliv nebo si předplatit členství 
  • coworking: u kávy si tu budete moct v klidu vyřešit pracovní záležitosti
  • profesionální servis všeho co vás jen napadne, jednodušší opravy na počkání
  • opraváře odsud můžeme vyslat na servis větších výrobků i k vám domů
  • pořádání pravidelných opravárenských workshopů
  • bazar a prodej námi opraveného elektra za super ceny i kvalitního elektra našich partnerů
  • osvětové a vzdělávací akce, afterparties (s ohledem na Covid)
  • kvalitní servisní zázemí pro naše techniky
  • možnost pronájmu plně vybavené konferenční místnosti nebo některé z dílen
  • nádoba Asekol na zbylý elektroodpad, protože co už se nedá opravit, má se zrecyklovat

Budova má také více než 100 metrovou terasu s výhledem na východ Prahy. Toho chtějí noví nájemníci využít. “Pokud se podaří vybrat 300 000 Kč a více, otevřeme tu navíc kavárnu, tedy lépe: OpraKavárnu s dětským koutkem. Místní nám říkají, že v okolí nic takového není a uvítali by to,” říká Charvát. Otevření kavárny je samozřejmě vázáno na epidemiologickou situaci, servisní činnost zatím zakázaná není. Kavárna s opravnou by měla být otevřena každý všední den. “Lidé si sem budou moct přijít na výbornou kávu, čaj, limonádu, víno i něco dobrého na zub. Když si u nás nechají něco opravit, nápoj bude na nás. Mohou sledovat naše opraváře při práci nebo přiložit ruku k dílu,” plánuje Charvát. Koncept spojení opravny a kavárny vychází ze světoznámého Repair café, což jsou jednorázové většinou víkendové opravárenské eventy.

Kdo jsme?

Opravárna (WWW.OPRAVARNA.CZ) je momentálně s více než 1800 zaregistrovanými opraváři a servisy největší opravárenská síť v ČR. Snadno propojí zákazníka s nejbližším servisem či opravářem za rozumnou cenu. Umí tak jako jediný v republice pomoct téměř se vším od zašití kalhot, nalezení hodinových manželů, renovace nábytku, až po odbornější úkony jako je výměna rozbitého displeje u mobilního telefonu či oprava ledničky. Web po jednoduchém zadání popisu zakázky a zaplacení drobné částky na údržbu webu rozešle zákazníkovu poptávku opravářům a servisům do mailu. Ti nabídnou cenu, zákazník si z nich po dobu jednoho měsíce platnosti poptávky může vybírat, kontaktovat je, rozšiřovat oblast hledání. Nakonec opraváře ohodnotí. Kromě toho máme širokou síť vlastních profesionálních techniků, kteří po celé ČR přijedou k vám domů opravit některé větší a těžší výrobky, například fitness stroje. U menších výrobků jako jsou mobily či notebooky vám náš dispečink objedná svoz k nám na servis. Děláme také záruční a pozáruční servis formou B2B například pro obchodní řetězce, pojišťovny, výrobce, prodejce nebo dovozce zejména elektronických výrobků.

Proč to děláme?

Protože jednoduše řečeno máme rádi přírodu. Může to znít jako kliše, ale my to myslíme vážně. Vadí nám, že většina výrobků od mobilních telefonů až po lednice či boty je často vyráběna tak, že se krátce po uplynutí záruční doby rozbijí. Současně nastavená ekonomika nás nutí koupit nový výrobek, přestože je možné tyto výrobky i opravit. Končí tak zbytečně v odpadu a přitom republika i naše blízké okolí je plné šikovných lidí a firem, které by těmto výrobkům dokázali prodloužit život. Proto jsme vytvořili Opravárnu a také osvětový projekt Opravme Česko. Opravárenství totiž díky prodloužení životního cyklu výrobků snižuje emise CO2 a lokální emise při výrobě často nekvalitních výrobků, také snižuje potřebu místa na skládkách, šetří cenné nerostné suroviny a dává práci lidem v místě jejich bydliště. Podporuje tedy tzv. cirkulární ekonomiku.

Adresa budoucí Pražské Opravárny

Pod Sychrovem I., 28a,
Praha – Michle
10100

www.opravarna.cz, www.opravmecesko.cz

https://www.facebook.com/opravarna/