Emmy hromadně objednala prvních 50 pacientů na očkování

Virtuální sestra z dílny českých lékařů pomáhá s organizací očkování proti covidu-19 v přetížených ordinacích praktiků

Praktická lékařka MUDr. Karolína Dobešová z Šatova na Znojemsku právě dnes, ve čtvrtek 11. března odpoledne, naočkuje prvních 50 seniorů vakcínou proti covidu-19. Náročnou organizaci očkování paní doktorce výrazně usnadnila virtuální sestra Emmy – revoluční systém pro chytrou a zabezpečenou komunikaci s pacienty napojený na inteligentní objednání. 

Je to jako zázrak. Každý si stěžuje, jak je organizace očkování hrozně administrativně a logisticky náročná. Mám štěstí, že Emmy přišla v pravý čas, a ušetřila nám hodiny a hodiny času obvolávání pacientů. Pacienti nám také chválí, jak máme díky Emmy proces perfektně organizovaný!“ popisuje svou čerstvou zkušenost MUDr. Karolína Dobešová.

S Emmy šlo vše opravu rychle a jednoduše: V pátek 5. 3. paní doktorka odeslala pomocí Emmy 409 SMSek svým pacientům nad 70 let, kteří nejsou registrovaní v centrálním systému. Do konce víkendu měla 186 pacientů registrovaných na svém očkovacím seznamu prostřednictvím automaticky zpracovaných odpovědí, které přišly od pacientů také SMSkou. V neděli přijala dodávku 100 vakcín Astra Zeneca. V pondělí večer pozvala SMS zprávou z Emmy prvních 50 pacientů z očkovacího seznamu na očkování ve čtvrtek odpoledne. Emmy je automaticky objednala do časových bloků podle plánu ordinace, a to abecedně podle příjmení tak, aby manželé mohli přijít spolu. Ve středu dopoledne ještě každý dostal další SMSku s připomenutím termínu očkování. 

Tvůrci virtuální sestry Emmy, tým českých praktických lékařů a vývojářů, si od začátku kladou za cíl pomoci v ordinacích lékařů odbourávat zbytečnou administrativu a přenést tyto činnosti na sofistikovaný software. Emmy proto naučili převzít agendu spojenou s organizací očkování. To, čím by jinak sestra nebo lékař strávili hodiny svého drahocenného času, zvládne Emmy během několika vteřin. „Na světě skoro není země, kde momentálně na covid umírá více lidí než zde v Česku (v přepočtu na 100 tisíc obyvatel). S tímto faktem se nemohu smířit, a proto jsme přidali do Emmy tyto funkce na podporu očkování u praktických lékařů. Kéž Emmy pomůže urychlit očkování a ukončit epidemii u nás co nejdříve!“ dodává Tim Young, spoluautor Emmy.

Emmy samozřejmě není řešením jen pro covidové období, ale pro efektivní a pohodlné vedení lékařské praxe.  Jde zkrátka o finančně nepříliš náročnou „sestru navíc“. Emmy ušetří denně až 90 minut času administrativy v ordinaci, což je při dlouhodobém nedostatku personálu ve zdravotnictví nanejvýš vítaný bonus! Tvůrci Emmy vycházejí přímo z reálné praxe, velmi dobře vědí, co je trápí v provozu ordinace nejvíce, a proto navrhují optimální praktická řešení.  

###

Česká startupová společnost Emmy.md s.r.o. sdružila skupinu zkušených praktických lékařů a propojila je se špičkovým vývojářským týmem. V rekordně krátkém čase vytvořila systém virtuální sestry Emmy, usnadňující práci lékařům v ordinaci a zlepšující komunikaci s jejich pacienty, který nyní zavádí do ordinací po celé České republice.

Virtuální sestra Emmy nabízí: 

 • automatizované  zvaní na hromadné očkování proti covidu i chřipce s využitím SMS zpráv
 • bezpečnou identifikaci pacienta a lékaře, a zabezpečenou komunikaci mezi nimi
 • strukturované pacientské dotazníky, plně přizpůsobitelné dle potřeb ordinace, včetně
  • poskytnutí doprovodných pokynů pro pacienty a 
  • sběru strukturovaných informací pro ordinace, vč. příloh jako jsou lékařské zprávy, fotografie atd. 
 • přehledy a filtry pro automatické řazení požadavků podle svého významu a klinické priority
 • inteligentní online objednávání s možností lékaře rozhodnout, zda konzultace proběhne v ordinaci, telefonicky nebo online 
 • automatické upozornění na email pacienta o nové zprávě v systému, na možnost se objednat a připomenutí termínu objednávky 
 • plnohodnotné řešení pro práci v týmu, s možností komunikace mezi personálem a určení odpovědnosti za každý požadavek 
 • nástroje pro integraci s hlavními ambulantními informačními systémy v provozu v ordinacích po celém Česku. 

Virtuální sestra Emmy: www.sestraemmy.cz