ABSL ve spolupráci s University of New York in Prague a Hackett Institute spouští MBA program zaměřený na obor podnikových služeb

Specializovaný MBA program má podpořit rozvoj a růst oboru podnikových služeb, který se do pěti let může stát dominantním odvětvím české ekonomiky.

„Obor se velmi dynamicky rozvíjí, stojí u zrodu inovací velkých světových firem, rozšiřuje záběr a roste. Spolu s tím však roste i potřeba rozvíjet manažery a rozšiřovat jejich kvalifikaci o nové oblasti, ať už jde o řízení lidí v digitální době, kvalitní práci daty, zavádění inovací či strategie rozvoje. Jsem přesvědčen o tom, že patřičně zaměřené manažerské vzdělávání má potenciál růst podnikových služeb dále podpořit. Program, který jsme vytvořili ve spolupráci s University of New York in Prague a Hackett Institute, otevře absolventům velmi zajímavé kariérní šance,“ vysvětluje Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL, která v ČR sdružuje centra zákaznických, podnikových a IT služeb. 

Obor podnikových služeb dnes zaměstnává 120 000 lidí a patří k nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím na českém trhu. Dle nedávno zveřejněné studie, kterou publikovala asociace ABSL s poradenskou společností McKinsey & Company, se obor do roku 2025 zařadí mezi nejdůležitější sektory české ekonomiky z hlediska zaměstnanosti i ekonomické výkonnosti. Zároveň má potenciál proměnit Českou republiku z tradiční výrobní ekonomiky s levnou pracovní silou na zemi moderních a inovativních služeb s vysokou přidanou hodnotou. Vzdělání šité na míru tomuto oboru bude proto stále důležitější.

„Lidé pracující v podnikových službách se od transakčních činností stále více přesunují ke kvalifikovanějším úkolům. Klientům z celého světa poskytují například obchodní analytiku a řadu dalších služeb, které jsou zásadní pro strategické rozhodování dané společnosti. Kontinuální vzdělávání v tomto sektoru je tak velmi důležité a zaměstnancům dává konkurenční výhodu i schopnost porozumět současným výzvám,“ říká Sotiris Karagiannis, ředitel MBA programů University of New York in Prague (UNYP). Profesní manažerské vzdělávání v podobě MBA programů se dle něj v České republice těší rostoucí oblibě a je vyhledáváno zejména členy středního a vrcholového managementu. Nově vytvořený MBA program nabízený v rámci UNYP je prvním a jediným MBA studiem se zaměřením na Global Business Services (podnikové služby) dostupným v České republice. 

Program se skládá z 12 kurzů pod vedením lektorů UNYPu, 10 kurzů Hackett Institute a řady přednášek od členů ABSL. Každý absolvent obdrží kromě MBA diplomu i diplom v rámci mezinárodně uznávané certifikace od Hackett Institute. Studenti se budou v rámci studia zabývat tématy strategického řízení v digitální době, financí, marketingu, projektového řízení či lidských zdrojů a rozvíjet budou i své manažerské schopnosti. Všechna témata reflektují potřeby oboru a jsou silně svázána s praktickými příklady a zkušenostmi z praxe. 

První studenti mohou nastoupit do programu již v říjnu tohoto roku. Studium bude probíhat vždy dva víkendy v měsíci a potrvá celkem 18 měsíců. Program je dostupný komukoliv, kdo má zájem o MBA studium a chce si rozšířit kvalifikaci pro kariéru v rámci oboru podnikových služeb. Zaměstnanci z členských organizací ABSL zaplatí za studium 11 000 eur, ostatní o 3 000 eur více. 

„Jedním z našich cílů je podpořit pověst České republiky jako jedné z nejatraktivnějších destinací pro budování a provozování center podnikových služeb v Evropě. Nově příchozí investoři budou mít díky novému programu jistotu, že u nás máme schopné manažery s komplexními znalostmi pro vybudování nových moderních organizací. Stávající centra se zase mohou spolehnout na to, že rozvíjíme znalosti a dovednosti, které potřebují, aby mohly své služby posunout vpřed,“ řekl na závěr Jonathan Appleton.

O ABSL
ABSL (Association of Business Service Leaders in the Czech Republic) je organizace sdružující společnosti působící v segmentu sdílených podnikových služeb, který představuje silný zdroj zaměstnanosti v České republice. ABSL vznikla v roce 2013 s cílem podporovat společnosti z oblasti podnikových služeb, sdílet best practises a pomáhat s rozvojem aktivit svých členů i jiných subjektů působících v tomto segmentu. Zároveň ABSL poskytuje podporu zahraničním investorům, kteří chtějí v ČR zřídit svá centra podnikových služeb. V současnosti v ČR působí více než 330 center zaměstnávajících 120 000 lidí. Více informací naleznete na www.absl.cz.

O University of New York in Prague

University of New York in Prague (UNYP), založena v roce 1998, nabízí studijní programy umožňující zisk amerických i českých vysokoškolských titulů vyučovaných výhradně v anglickém jazyce. UNYP je držitelem programových a institucionálních akreditací od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, British accreditation council (BAC), International Accreditation Council for Business Education (IACBE), České asociace MBA škol (CAMBAS) a dalších. Mezi největší přednosti UNYPu zajisté patří dlouhotrvající a pevná partnerství se State University of New York a University of Bolton. UNYP platí za jednu z největších anglickojazyčných vysokoškolských institucí v České republice, která tradičně nabízí bakalářské, magisterské, doktorské a MBA studijní programy. Více informací o UNYPu naleznete na www.unyp.cz.

O Hackett Institute

Hackett Institute je součást skupiny Hackett Group zaměřená na profesní rozvoj. Nabízí odborné vzdělávání v tradičních i rozvíjejících se oblastech podnikání. Vzdělávací programy se zakládají na zkušenostech s implementací v reálném světě a bezkonkurenčním intelektuálním vlastnictví odvozeném z vlastních srovnávacích dat, proprietárního výzkumu a Best Practices Intelligence Center. Nabídka zahrnuje vzdělávací programy Certified GBS Professionals (Certifikovaný profesionál v podnikových službách) a Certified Enterprise Analytics Professionals (Certifikovaný profesionál v podnikové analytice). K dispozici jsou i kurzy určené pro profesní rozvoj v oblastech jako je robotická automatizace procesů nebo provozní kapitál. Více informací o Hackett Group naleznete na www.thehackettgroup.com.