Velikonoce na Discovery: Unikátní dokument o papeži Františkovi Na vzniku se podílelo české postprodukční studio

  • Celovečerní film režíroval Evgeny Afineevsky nominovaný na Oscara
  • Na vzniku dokumentu se podílelo přední české postprodukční studio PFX s producentem Tomášem Srovnalem

Praha, 29. 3. 2021: Film František (Francesco) režírovaný Evgenyem Afineevskym, režisérem a producentem nominovaným na cenu Oscar, nabídne nebývalý přístup k Jeho Svatosti papeži Františkovi a intimní pohled na světového vůdce, který přistupuje ke složitým tématům s obrovskou pokorou, moudrostí a štědrostí vůči všem ostatním. Film, který bude mít premiéru 5. dubna ve 21:00 na kanálech Discovery Channel a TLC a následně bude uveden v několika reprízách, zároveň zkoumá, jaké kroky by lidé mohli podniknout k tomu, aby vedli lepší způsob života v jednadvacátém století. 

Tento celovečerní dokumentární film pojednává o problémech, jako jsou změna klimatu, migrace a uprchlíci, posílení postavení žen, sexuální zneužívání, LGBTQ, pandemie a mnoho dalších často diskutovaných témat dnešní doby. Dokument vezme diváky na cestu okolo světa, aby poukázal na neuvěřitelnou empatii papeže Františka, který i nadále inspiruje mnohé z nás k víře a naději během mimořádných životních okamžiků. 

„Velmi si vážíme možnosti participovat na tak inspirativním projektu. S režisérem Evgenyem Afineevskym je to naše již druhá spolupráce. Jsme hrdí, že se film s celosvětovým významem a dosahem z velké části vyráběl v našem studiu v Praze na Barrandově,“ uvedl Tomáš Srovnal z postprodukčního studia PFX, které se věnuje filmovým, dokumentárním, televizním, animovaným a reklamním projektům. 

Kromě bezprecedentního přístupu k papeži Františkovi se ve filmu objevují rozhovory s těmi, kteří byli součástí jeho cesty, včetně jeho synovce Josého Ignacia Bergoglia, Jeho Svatosti emeritního papeže Benedikta XVI., aktivisty za oběti sexuálního zneužívání Juana Carlose Cruze, který byl sám obětí, a sestry Normy Pimentel, obhájkyně uprchlíků. František (Francesco) kreslí portrét muže, který zasvětil svůj život propojování lidí a budování prosperující globální komunity.

Dokument František (Francesco) vyrobila společnost Discovery; režie a produkce: Evgeny Afineevsky, producenti Den Tolmor, Eric Esrailian a Teri Schwartz; výkonní producenti Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomáš Srovnal, Michelle Bertrán Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scullyová, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous a Robert Fyvolent. Film je produkován společností Afineevsky-Tolmor Production ve spolupráci s UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX – Postproduction and Visual Effects Studio a Diamond Docs. Dohodu vyjednala společnost ICM Partners jménem tvůrců.

O společnosti Discovery

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globální lídr v zábavě inspirované reálným životem, který poskytuje služby zájmově orientovaným divákům po celém světě a nabízí jim obsah, který inspiruje, informuje a baví. Discovery dodává každý rok více než 8 000 hodin originálního programu a vede v kategorii velice oblíbených obsahových žánrů ve světě. Discovery je dostupný ve 220 zemích a teritoriích a téměř v 50 jazycích, je inovátorem platforem a k divákům se dostává na všech typech obrazovek, včetně produktů TV Everywhere, jako je např. portfolio aplikací GO; direct-to-consumer streamovací služby, např. discovery+, Food Network Kitchen a MotorTrend OnDemand; digital-first a společenský obsah od Group Nine Media a strategická aliance s PGA TOUR pro vytvoření mezinárodního domova pro golf. Portfolio prémiových značek společnosti Discovery zahrnuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet a Science Channel a patří k nim i OWN: Oprah Winfrey Network v USA, Discovery Kids v Latinské Americe a Eurosport, přední poskytovatel kvalitních, lokálně oblíbených sportů a Home of the Olympic Games across Europe.