Na letošní EKOvýzvu zvou v provokativních videích herečky Tereza Těžká a Aneta Krejčíková

Praha – 29. března 2021: Celý duben bude probíhat 7. ročník EKOvýzvy. Zapojí se do ní letos i herečka Tereza Těžká známá z dokumentárního filmu V síti, která se bude snažit snížit množství vyprodukovaného odpadu, a její kolegyně Aneta Krejčíková ze seriálu Ulice, která na měsíc omezí masné výrobky. Zároveň pro projekt EKOvýzvy natočily herečky originální videa zobrazující v nadsázce a s vtipem úskalí, která s sebou může přinést změna chování. Tereza se ve videu snaží odnést svůj nákup z pražské Holešovické tržnice bez použití plastových sáčků a Aneta se mezi zvířaty na Toulcově dvoře jen těžce loučí s masovou stravou. Klipy režírovala Martina Štrunc z produkční společností Silk Films.

Video Tereza Těžká: https://www.facebook.com/watch/?v=833033737563616 

Video Aneta Krejčíková: https://fb.watch/4wGtyugPTw/

Herečka Tereza Těžká říká:

“Protože mi záleží na planetě a životním prostředí, rozhodla jsem se letos zapojit do skvělé akce Greenpeace – do dubnové EKOvýzvy. Vybrala jsem si tu bezodpadovou, to znamená, že celý měsíc se budu snažit produkovat co nejméně odpadu, především plastu.”

EKOvýzva vznikla jako aktivita skupiny brněnských dobrovolníků a dobrovolnic Greenpeace, kteří dodnes při plánování a přípravě tohoto projektu hrají ústřední roli. EKOvýzva letos již tradičně nabízí na webu několik oblastí, v nichž lze snížit svoji osobní ekologickou stopu. Letos je hlavních výzev sedm – bezmasá, cestovní, lokální, odpadová, palmáčová, šetrná a vodní. Novinkou je možnost vybrat si v rámci jedné oblasti různé jednorázové či časově omezené výzvy a zároveň si je nakombinovat s výzvami s jinou tématikou. Účastníci a účastnice výzev se v rámci webové platformy www.ekovyzva.cz budou opět dělit o své zážitky a zkušenosti. 

Zdeňka Soukupová, dobrovolnice Greenpeace, říká:

“V letošním ročníku jsme se inspirovali přáním účastníků a účastnic. Doufám, že jim plnění úkolů, které si zvolí sami sobě na míru, bude dělat radost. Myslím si totiž, že dělat věci pro sebe i pro druhé s radostí je vůbec to nejdůležitější.“