Canon aktualizuje firmware vybraných profesionálních fotoaparátů, který zefektivňuje pracovní postupy

Na základě podnětů od uživatelů Canon v novém firmwaru pro EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III přináší nové možnosti při fotografování i záznamu videa

Praha, 30. března 2021 – Společnost Canon Europe dnes oznámila, že na základě podnětů od zákazníků vydává aktualizace firmwaru pro tři své přístroje – bezzrcadlové fotoaparáty EOS R5 (firmware v1.3) a EOS R6 (firmware v1.3) a profesionální zrcadlovku EOS-1D X Mark III (firmware v1.4). Jejich uživatelé se dočkají řady vylepšení, která jim pomohou zefektivnit pracovní postupy a získat větší tvůrčí svobodu.

Vyšší obrazová kvalita a lepši použitelnost

U přístroje EOS R5 dochází k řadě vylepšení včetně podpory videa v rozlišení Full HD 120p a širších možností přizpůsobení přístroje. Uživatelé budou moci ukládat vlastní a preferovaná nastavení fotoaparátu na paměťovou kartu a kopírovat je do dalších přístrojů nebo je po jiných úpravách obnovit. Nově je také možné při fotografování vypnout LCD monitor a používat jej pouze k náhledu pořízených snímků, tedy pracovat způsobem obvyklým u zrcadlovek. U fotoaparátů EOS R5 a EOS R6 přináší aktualizovaný firmware podporu plného manuálního ovládání objektivů RF, to znamená, že uživatel může ručně ostřit v režimu Servo AF.

Efektivnější profesionální pracovní postupy

U modelu EOS R5 mohou profesionální fotografové zabezpečit a rychle sdílet snímky pomocí nové funkce Protect Image Transfer, která umožňuje uzamčení chráněných snímků proti nechtěnému smazání a jejich přenos přes FTP. U přístrojů EOS-1D X Mark III a EOS R5 mohou uživatelé nově sledovat stav přenosu snímků přes FTP na displeji včetně údaje o zbývajícím čase. 

Vylepšené funkce videa

Aktualizace firmwaru umožňuje u přístrojů EOS R5 a EOS-1D X Mark III záznam videa ve formátu RAW s nízkým datovým tokem, který snižuje velikost souborů RAW a urychluje tak jejich přenos. U přístroje EOS R5 aktualizace rozšiřuje možnosti záznamu videa o gamma křivku Canon Log 3, se kterou pracují všechny filmové kamery Canon Cinema EOS. To přináší větší dynamický rozsah, širší možnosti úpravy barev a jednoduší správu souborů. U všech přístrojů aktualizace firmware odemyká možnost komprese IPB s nízkým datovým tokem a nabízí tak ještě větší flexibilitu volby formátů videa. Výsledkem jsou menší videosoubory, které lze snáze sdílet. 

Uvedené aktualizace firmwaru doplňuje několik vylepšení softwaru, včetně podpory procesoru Apple M1 u Digital Photo Professional (DPP) verze 4.14 a EOS Utility verze 3.13.1. prostřednictvím překladače kódu Rosetta. 

Společnost Canon plánuje nadále vycházet vstříc potřebám a požadavkům fotografů a filmařů, kteří pracují s těmito třemi přístroji, a přinášet další nové funkce, včetně podpory Canon Log 3 u modelů EOS R6 a EOS-1D X Mark III v některé z budoucích aktualizací.

O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategická centrála pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. Je průkopníkem, který neustále mění svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem posouváme hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com