Hewlett Packard Enterprise kráčí vstříc digitální transformaci založené na datech, představuje nové produkty a partnerství pro HPE Ezmeral

Praha, 30. března 2021 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila novinky ve svém softwarovém portfoliu HPE Ezmeral. Ty si kladou za cíl pomáhat organizacím sjednotit přístup k datům od edge po cloud, a ještě více podporovat jejich iniciativy v oblasti digitální transformace.

Mezi klíčová vylepšení patří poskytnutí HPE Ezmeral Data Fabric jako samostatného řešení. Až doposud bylo k dispozici jen jako součást kontejnerové platformy HPE Ezmeral Container Platform a HPE Ezmeral Machine Learning Operations (MLOps). HPE Ezmeral Data Fabric tak může tvořit trvalou vrstvu úložiště, která zefektivňuje celý životní cyklus strojového učení, a to napříč lokálním, veřejným a hybridním cloudem,
i koncovým bodům sítě neboli „edge“.

HPE rovněž představilo nový program HPE Ezmeral Technology Ecosystem, jenž zahrnuje přední nezávislé dodavatele softwaru (ISV) v oboru – Dataiku, MinIO, H2O.AI, Rapt.AI, Run:AI, Sysdig, a Unravel. Ti všichni validovali své aplikace pro HPE Ezmeral, díky čemuž budou mít zákazníci možnost vytvářet efektivní analytická prostředí ještě rychleji.

Třetí novinkou je zcela nové virtuální tržiště HPE Ezmeral Marketplace, které sdružuje ISV a projekty na bázi open-source, jako je Apache Spark, Tensorflow a řadu dalších. Společně mají ambice sloužit podnikům, které chtějí modernizovat své pracovní zátěže.

„HPE Ezmeral Marketplace nám dovoluje propojit se s podniky, které mají zájem modernizovat své datové pracovní zátěže,“ říká Florian Douetteau, CEO společnosti Dataiku a dodává: „Dataiku v kombinaci se softwarem HPE Ezmeral pomůže našim zákazníkům úspěšně škálovat a provozovat projekty strojového učení, což zároveň přinese skutečné výsledky pro jejich podnikání“.

Softwarové portfolio HPE Ezmeral je hybridní cloudová platforma účelově navržená pro pracovní zátěže využívající datovou vědu a analytiku. Využijí ji zejména podniky, které mají zájem systematicky budovat a zrychlovat své iniciativy v oblasti analýzy dat. Skládá se z kompletní orchestrované kontejnerové platformy Kubernetes, integrované vrstvy datového úložiště a ML Ops pro pracovní zátěž určenou pro zpracování dat. Portfolio HPE Ezmeral navíc hraje zásadní úlohu v PaaS strategii HPE pokrývající vše od cloudu po edge.

HPE Ezmeral Data Fabric, jež funguje jako trvalé úložiště, je nyní k dispozici samostatně jako softwarově definované škálovatelné úložiště optimalizované pro datovou analýzu. Může obsahovat několik koncových bodů, umístěných v cloudech i hybridních prostředí, přičemž jeho správa probíhá prostřednictvím jediné instance, která je přístupná z globálního prostoru. Podniky mohou vytvořit jednotné datové úložiště pro experty na data, vývojáře a IT techniky
a zároveň mít možnost dohlížet na to, jak jsou data využívána a sdílena, což jim usnadní položit základy pro digitální transformaci.

„HPE Ezmeral je naprosto nedocenitelným řešením zejména pro ty zákazníky, kteří teprve nyní zavádí strategie plně založené na digitálních technologiích. Podniky, které efektivně využívají data a umělou inteligenci, mají v dnešním dynamickém a postpandemickém světě lepší výchozí pozici pro rychlejší vývoj. Samostatné datové úložiště HPE Ezmeral Data Fabric a rozšířené tržiště HPE Ezmeral Marketplace nabízí podnikům prostředí postavené podle jejich potřeb s možností správy všech podnikových aplikací a dat odkudkoli prostřednictvím otevřeného, flexibilního a cloudového prostředí,“ uvádí Kumar Sreekanti, CTO a Head of Software v HPE.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující edge-to-cloud platformu jako službu, která firmám pomáhá zefektivnit podnikání využitím všech jejich nashromážděných dat, ať jsou kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: www.hpe.com.