Canon představuje CJ17ex6.2B – televizní objektiv pro rozlišení 4K s širokým rozsahem ohniskových vzdáleností

Praha, 7. dubna 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila objektiv CJ17ex6.2B, kterým reaguje na rostoucí požadavky produkcí na přechod z HD na 4K a na potřebu vyhovět při zpracování 4K obrazu různým rozpočtovým možnostem. Univerzální, kompaktní a lehký objektiv s vynikajícími optickými vlastnostmi určený pro 4K kamery se snímačem 2/3″ je nejnovějším přírůstkem v řadě televizních objektivů Canon s proměnlivou ohniskovou vzdáleností řady UHDgc. Objektiv nabízí široký rozsah ohniskových vzdáleností počínaje širokým úhlem záběru a umožňuje filmovat s jedním objektivem v různých situacích a z různých úhlů.

CJ17ex6.2B je dalším přírůstkem do řady již 18 broadcast objektivů Canon pro rozlišení 4K, která představuje nejširší nabídku na trhu a pokrývá široké spektrum potřeb profesionálních kameramanů při natáčení čehokoli od hromadných a sportovních akcí po zpravodajství a studiovou práci. 

Objektiv pro rozlišení 4K vyhovuje profesionálním standardům

Rozlišení 4K se sice rychle stává normou, ale k optické dokonalosti obrazu přispívá více faktorů. Objektiv CJ17ex6.2B nejen vychází vstříc poptávce po 4K, ale špičkový optický standard také např. minimalizuje závoje a odlesky. Tím lze dosáhnout lepších výsledků při širokém dynamickém rozsahu (HDR). Navíc je kompatibilní s funkcí korekce chromatické vady televizní kamery založené na širokém barevném gamutu BT.2020 (WCG). 

Objektiv ve své unikátní optické sestavě využívá prvky s extrémně nízkým rozptylem (UD) a s jejich pomocí účinně potlačuje chromatické aberace a barevné aury. Výsledkem je vynikající podání barev, a ostrost a kontrast v celé ploše obrazu. Díky vynikajícím optickým vlastnostem a podpoře HDR a WCG mohou profesionální uživatelé od tohoto objektivu očekávat obraz vysoké kvality, jaký uspokojí požadavky stále náročnějších diváků. 

Flexibilita a všestrannost pro každou situaci

Objektiv CJ17ex6.2B nabízí profesionálům ideální univerzální řešení s velkým zvětšením. Široký úhel záběru při minimální ohniskové vzdálenosti 6,2 mm se středně velkým transfokačním poměrem (17x) poskytuje široký rozsah ohniskových vzdáleností od 6,2 do 106 mm a 12,4 až 212 mm s vestavěným dvojnásobným telekonvertorem. Schopnost zachytit širokoúhlý obraz i telezáběr při zachování mimořádné optické kvality je odpovědí na poptávku po flexibilní výbavě. 

Kompaktní a lehký objektiv o hmotnosti pouhých 2,07 kg s podporou rozlišení 4K je vynikající volbou pro natáčení z ramene a rozhovory. Konstrukce vykazuje odolnost a operativnost na úrovni konvenčních HD objektivů a splňuje vysoké nároky na mobilitu požadovanou v reportážním a dokumentárním žánru.

Maximalizovaný výkon

Objektiv CJ17ex6.2B je vybavený 16bitovým absolutním enkodérem a podporuje tutéž výkonnou digitální motorovou jednotku jakou využívají jiné objektivy UHDgc a objektivy řady Canon UHDxs. Tato funkce znamená, že objektiv je možné zapnout bez inicializace. Funkce jako korekce aberací nebo detekce pozice ovládacích prvků objektivu jsou díky tomu k dispozici ihned po zapnutí kamery a kameramanovi neunikne jediný okamžik. CJ17ex6.2B maximalizuje výkon 4K kamerových systémů díky připojení třemi dvacetipólovými konektory pro čtení vysoce přesných dat z objektivu při transfokaci a ostření – důležitá funkce, která podporuje kompatibilitu s virtuálními produkčními platformami.

Fotografie nového produktu najdete ZDE.

-KONEC-

Hlavní funkce a vlastnosti objektivu CJ17ex6.2B:

  • Široký úhel záběru při minimální ohniskové vzdálenosti 6,2 mm, středně velký transfokační poměr (17x) poskytuje široký rozsah ohniskových vzdáleností 6,2 až 106 mm (12,4-212 mm s vestavěným dvojnásobným telekonvertorem)
  • Vynikající obrazová kvalita v rozlišení 4K
  • Lehké a kompaktní provedení
  • Minimalizuje závoj a odlesky
  • Vestavěný 2x telekonvertor
O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategická centrála pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. Je průkopníkem, který neustále mění svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem posouváme hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com