Kaspersky spouští online kurzy reverzního inženýrství zaměřené na pokročilou analýzu malwaru

8. dubna 2021 – Společnost Kaspersky rozšířila své portfolio online školení pro profesionály v oblasti kybernetické bezpečnosti o kurz zaměřený na reverzní inženýrství. Je určen především těm, kteří už mají základní znalosti o analýze malwaru, a umožní jednotlivcům i týmům osvojit si dovednosti aplikovaného reverzního inženýrství z pohodlí domova. Kurz připravili bezpečnostní experti z Kaspersky Global Research & Analysis Teamu (GReAT) a obsahuje osvědčené postupy používané společností Kaspersky po celém světě.

Podle průzkumu společnosti Kaspersky mezi firemními IT specialisty s rozhodovacími pravomocemi plánuje až 41 % firem, že zvýší svůj rozpočet na IT security a v této souvislosti potřebují vylepšit svoje odborné znalosti v oblasti kybernetické ochrany. Odborníci na IT bezpečnost, kteří by rádi podpořili svůj kariérní růst, by proto měli usilovat o zvyšování své kvalifikace, jež by jim napomohla dosáhnout tohoto cíle.

Vzhledem k protiepidemickým opatřením, jež přetrvávají od loňského roku, se výrazně zvýšila poptávka po online kurzech. Společnost Kaspersky zavedla nové online školení věnované těmto dovednostem, aby pomohla těm, co si chtějí zlepšit svoje schopnosti analýzy malwaru o reverzní inženýrství..

Domácí kurz i firemní školení

Kurz naučí účastníky využít stávající teoretické znalosti analýzy malwaru do praxe. Děje se tak prostřednictvím praktické výuky osvědčených postupů Denise Legeza a Ivana Kwiatkowského, vedoucích bezpečnostních analytiků Kaspersky Global Research & Analysis Teamu. GReAT je mezinárodně uznávaná skupina kyberbezpečnostních expertů zaměřená na analýzu malwaru a eliminaci kybernetických hrozeb, která se zaměřuje na sofistikované útoky a na to, jak se jim bránit a reagovat na ně.

Kurz se skládá více než z 50 podrobných videonávodů, které vycházejí z deseti reálných případů pokročilých trvalých hrozeb (APT), s nimiž mají trenéři osobní zkušenost (včetně škodlivých kampaní skupin MontysThree, LuckyMouse a Lazarus). 

Účastníci online školení si vyzkouší svoje dovednosti prostřednictvím praktických zkoušek, jimž je věnováno 100 hodin strávených ve virtuální laboratoři, kde můžou důkladně a efektivně analyzovat jednotlivé případy pomocí řady nástrojů, jako je IDA Pro, Hex-Rays Decompiler, Hiew, 010Editor a mnoho dalších. Cílem kurzu je také naučit účastníky analyzovat vzorky kódu napsané v řadě programovacích nebo skriptovacích jazyků, zacházet s narušeným nebo zašifrovaným obsahem škodlivého softwaru a prohloubit znalosti o procesech šíření malwaru.

Tempo kurzu lze uzpůsobit individuálním nárokům jednotlivých účastníků, protože instruktážní videa jsou k dispozici po dobu šesti měsíců. Kurz je určen jak jednotlivcům, tak i větším týmům pro kybernetickou bezpečnost, které se ho můžou účastnit formou firemního školení. Je užitečnou pomůckou nejen analytikům v oblasti kybernetické bezpečnosti a IT expertům, kteří mají na starosti reakce na incidenty, ale také analytikům malwaru, bezpečnostním inženýrům, analytikům zabezpečení sítě, lovcům APT nebo pracovníkům bezpečnostních operačních center (SOC).

„Při práci na případových studiích popisujících reálné případy, jimž se věnovaly specializované laboratoře využívající odborné znalosti společnosti Kaspersky, můžou účastníci kurzu výrazně rozšířit svoje stávající dovednosti a stát se lepšími reverzními inženýry. Přinese jim to také větší jistotu a efektivitu při využívání těchto znalostí v praxi. Díky tomuto školení z nich zkrátka budou lepší specialisté na kybernetickou bezpečnost, kteří si dokážou poradit i s nejnovějšími typy hrozeb,“ říká Costin Raiu, ředitel GReAT.

Kurz Targeted Malware Reverse Engineering je součástí neustále se rozšiřujícího se portfolia bezpečnostních školení společnosti Kaspersky pro experty na kybernetické hrozby. Obsahuje rovněž online kurz zaměřený na to, jak lovit pokročilé trvalé hrozby (APT) pomocí AYRA jako „GReAT Ninja“. Kaspersky brzy uvede na trh další kurzy, které se objeví v rámci celého portfolia zde.

Více informací o novém online kurzu a registraci na něj získáte zde.

O společnosti Kaspersky
Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com.