Mladí zpěváci natočili videoklip na Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Profesionální videoklipy se už dají nahrávat i na mobil

Praha 19. dubna 2021 – Samsung vytvořil ve spolupráci s českým rapperem Dorianem a slovenskou zpěvačkou Emmou Drobnou netradiční videoklip. Natočil se během jednoho dne a nákladnou natáčecí techniku nahradil mobilní telefon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Původně měl videoklip k singlu Feeling vzniknout na Ibize, prodlužující se pandemická omezení ale nakonec donutila tvůrčí tým nápad přehodnotit. „Současná situace klade před umělce mnoho překážek, ale výzvy můžou přinést i nové a neotřelé nápady. A tak jsme se místo drahé produkce na ostrově ve Středomoří rozhodli ukázat, že skvělé věci můžou vzniknout i ve vysočanském studiu s dobrým mobilem v ruce,“ vysvětluje myšlenku klipu jeho autor Boris Holečko

Videoklip vznikl za jediný den. Nákladnou techniku nahradil Galaxy S21 Ultra 5G, nejnovější zástupce vrcholné řady chytrých telefonů Samsungu, který je po hardwarové i softwarové stránce k takovým projektům jako stvořený. Využití mobilního telefonu místo kamery urychlilo přípravy a zjednodušilo i produkci videoklipu. Tým se například díky kompaktnosti a vybavení telefonu obešel i bez ostřiče (focus puller) a asistenta kameramana (1AC), a přesto je výsledek na profesionální úrovni.

Při samotném natáčení filmaři využili veškerý kamerový potenciál, který S21 Ultra 5G nabízí. Video natočili v rozlišení 4K a rychlostí 60 fps, detaily teleobjektivem s rozlišením 10 MPix a k širším záběrům zase využili širokoúhlý objektiv s enormním rozlišením senzoru 108 MPix nebo 12MPix ultraširokoúhlý objektiv. Nesmírně užitečným se ukázal mód Pro Video, který umožňuje přesnou kontrolu veškerého nastavení kamery. Při natáčení tak měli filmaři dokonalou expozici, rychlost závěrky i vyvážení bílé. 

Ostrý obraz zajistila kombinace manuálního a pokročilého automatického ostření Dual Pixel. Přesnou kontrolu obrazu umožňuje i displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovací frekvencí až 120 Hz a maximálním jasem 1 500 nitů, na kterém jsou vidět veškeré detaily. Kromě módu Pro Video využili i funkci Single Take. Ta umožní v rámci jednoho záběru s délkou záznamu až 15 vteřin vytvořit pomocí umělé inteligence najednou fotografie i videa, které umělá inteligence dovede automaticky upravit.

„Telefon S21 Ultra dokáže zachytit krásné a syté barvy, takže color grading v postprodukci byl minimální. Ve videu jsme dokonce z větší části využili záběry přímo z telefonu bez dodatečných barevných korekcí,“ říká Holečko a dodává: „Je super lidem ukázat, co dokáže natočit telefon, který je součástí našich běžných dní.“

Celý videoklip můžete zhlédnout na YouTube kanálu Emmy Drobné.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.