GFI Software: 79 % českých IT pracovníků nezná úroveň aktuálních e-mailových rizik

Lokální dotazování GFI poukázalo na hlavní mezery firemní IT bezpečnosti

PRAHA, 21. dubna 2021 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že české SMB firmy a organizace zápasí v oblasti IT bezpečnosti s celou řadou výzev, zejména pak s ochranou elektronické pošty, kritickými softwarovými opravami a zlepšováním celkové úrovně zabezpečení. Zjištění vyplývají z dubnového dotazování společnosti mezi českými a slovenskými IT pracovníky z SMB segmentu.

Firemní správci v poslední době čelí několika výzvám: roste počet koncových zařízení, IT infrastruktura se kvůli koronavirovým opatřením rozšiřuje za fyzické hranice organizací a IT administrátoři mají stále méně času a zdrojů k řešení bezpečnostních incidentů. Firmy stále častěji zjišťují, že antivir a firewall již nestačí, a stojí před dilematem, které části své IT infrastruktury ochránit dříve a které později. 

Z dotazování mezi českými IT pracovníky vyplývá následující: 

  • 79 % IT pracovníků v SMB organizacích nezná úroveň aktuálních e-mailových rizik.
  • 46 % nemůže potvrdit, že v organizaci jsou nainstalovány všechny kritické opravy.
  • Ve 44 % společnostech nejsou odstraněna všechna zastaralá přihlášení ze zařízení.
  • Nainstalovaný antivirus na všech zařízení nemá 15 % organizací.
  • 48 % pracovníků nedokáže prokázat postupné zlepšování úrovně zabezpečení IT ve své organizaci.

„Během loňské pandemie se firmy v prvotní reakci soustředily především na pokrytí vzdálených pracovníků s pomocí VPN sítí,“ řekl Jozef Kačala, Sales Engineer pro region EMEA ve společnosti GFI Software. „S ročním odstupem naše aktuální zjištění hovoří o tom, že v českých a slovenských SMB organizacích se nachází mnoho jiných mezer, které ohrožují jejich IT bezpečnost a obchodní kontinuitu. Alarmující jsou zejména podcenění nebezpečných e-mailových útoků a nedůsledná aktualizace systémů a aplikací.“

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na http://www.gfi-software.cz nebo  http://www.gfi.com.

Označeno tagem