NVIDIA Omniverse sníží náklady a produkci až o desítky procent. Pomocí AI rozpohybuje tvář podle nahrávky

Ekosystém NVIDIA Studio zahrnuje podporu špičkových kreativních aplikací. Jedním z nich je NVIDIA Omniverse, platforma pro tvůrce 3D obsahu s akcelerací pomocí RTX, která se nyní nachází v otevřené beta verzi.


Nechybí ani AI

Omniverse Connectors umožní bezproblémově pracovat ve více kreativních aplikacích, jako jsou Autodesk 3ds Max, Maya nebo Unreal Engine, a vytvářet tak náročné 3D scény v reálném čase.

Pokročilý Omniverse RTX Renderer dokáže tvůrcům přepínat mezi režimy zobrazování path a ray tracovaných modelů v reálném čase, renderovat rekordně rychle nebo provádět okamžité změny v osvětlení a materiálech během animace.

Inkluzivní simulační a AI nástroje v Omniverse umožňují tvůrcům snadno přidávat věrně vypadající oheň, kouř a vodu, případně vytvářet realistické animace postav.

Aplikace NVIDIA Omniverse Audio2Face, nyní dostupná v otevřené betaverzi, redukuje potřebu zdlouhavě ručně animovat digitální lidské modely. Pomocí předem vytrénované neuronové sítě dokáže vytvořit realistické 3D modely tváří, které se rozpohybují podle hlasového záznamu. 

Pomocí předem vycvičené hluboké neurální sítě NVIDIA vytváří Omniverse Audio2Face realistické 3D výrazy a pohyby obličeje, které odpovídají jakékoli stopě hlasu. Získejte aplikaci ještě dnes na kartě Omniverse Exchange.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=BJ7RT-auV6I&feature=emb_logo

Kromě toho NVIDIA a Reallusion spolupracovaly na Character Creator 3 (CC3) Connector, čímž do Omniverse přinášejí komplexní systém pro snadnou tvorbu postav s téměř neomezenými možnostmi jejich rozpohybování.  

Pixar USD (Universal Scene Description) jsou jakýmsi univerzálním jazykem 3D obsahu, podobně, jako je HTML jazykem internetu. Omniverse Create App umožňuje umělcům a designérům vytvářet v reálném řase komplexní simulace, obrazy nebo filmy s realistickou fyzikou.

Další novinky:

  • Funkce ze streamovací platformy Broadcast se dostávají do Notch a OBS studio
  • Představeny byly dvě nové vlajkové GPU pro profesionální sféru: NVIDIA RTX A4000 se 16 GB VRAM NVIDIA RTX A5000 s 24 GB VRAM.
  • GeForce Experience nyní optimalizuje nastavení i pro kreativní aplikace jako Blackmagic Design DaVinci Resolve a Adobe Lightroom tím, že automaticky nastaví akceleraci pomocí GPU. Novou funkci zatím podporuje 34 aplikací a další budou přibývat.

Detailní informace včetně dalšího grafického a video materiálu naleznete na:https://blogs.nvidia.com/blog/2021/04/14/studio-gtc-apr-14/