Cisco zprostředkuje zákazníkům bezkonkurenční přehled o aplikacích a internetovém provozu

Praha, 26. dubna 2021 – Společnost Cisco představila nová softwarová řešení, která IT týmům nabízí lepší přehled o dění v jejich sítích. Propojení informačního řešení ThousandEyes s nástroji AppDynamics a nejrozšířenější řadou přepínačů Cisco poskytuje zákazníkům detailní přehled a schopnost řešit závažné problémy u digitálních aplikací a služeb.

Podniky stále větší měrou přechází na SaaS a cloudové služby s cílem zvýšit svoji flexibilitu a akceschopnost. Zároveň s tím stoupá jejich závislost na sítích a službách, které jsou mimo jejich kontrolu, například veřejný internet. Ačkoli tyto domény nemají přímo pod kontrolou, musí zajišťovat kvalitu a dostupnost služeb. ThousandEyes pomáhá tento problém vyřešit tím, že poskytuje okamžitý přehled o externích sítích a službách, díky němuž může podnik svým zákazníkům a zaměstnancům zajistit kvalitní digitální zkušenost.

„Agilita, flexibilita a škálovatelnost nikdy nebyly důležitější. Mnoho firem proto začíná využívat výhod prostředí, kde primární roli hraje cloud,“ říká Todd Nightingale, viceprezident a generální ředitel společnosti Cisco odpovědný za oblast podnikových síťových řešení a cloudu. „Toto představuje významný milník, kdy širší okruh zákazníků společnosti Cisco získává do rukou podrobné aktuální informace o internetovém provozu, a to tehdy a tam, kde je nejvíce potřebují. Nikdo jiný tak podrobný a ucelený přehled nenabízí.“

Po akvizici ThousandEyes v roce 2020 společnost Cisco integruje:

  • ThousandEyes Network a Internet Intelligence do AppDynamics Dash Studio. Začleňuje tak měření výkonu sítě a internetového připojení od ThousandEyes do nástroje pro tvorbu přehledových panelů nové generace AppDynamics Dash Studio. Tato nová integrace poskytuje jednotné informace síťovým, aplikačním a cloudovým týmům, aby mohly rychle izolovat a řešit problémy v celém digitálním ekosystému a zajišťovat špičkovou kvalitu digitálních služeb pro zákazníky i zaměstnance.
  • Poskytne ThousandEyes Internet a Cloud Intelligence do Catalyst 9000. ThousandEyes je nyní automaticky součástí přepínačů Catalyst řady 9000, kde poskytuje ucelený přehled, od interních sítí a poboček po všechny aplikace, sítě a služby mimo přímou kontrolu podniku. Zákazníci mohou okamžitě odhalit zdroj potíží s výkonem aplikací, zjistit, kde dochází k výpadkům, a vyslat příslušné pracovníky problém vyřešit, to vše bez dodatečných nákladů na hardware či software.

Tyto nové schopnosti nevyžadují žádný nový hardware a jsou zákazníkům k dispozici prostřednictvím předplacených softwarových balíčků. Řešení ThousandEyes Intelligence v AppDynamics Dash Studio bude všeobecně k dispozici v průběhu dubna a lze jej získat bez nutnosti dokupovat dodatečné licence či instalace dodatečných agentů. Řešení ThousandEyes Internet a Cloud Intelligence pro Catalyst 9000 bude rovněž k dispozici v průběhu dubna. Uživatelé zařízení Catalyst 9000 budou moci provádět testování nástrojem ThousandEyes pomocí agentů (na nových přepínačích již předinstalovaných) a to na základě softwarové licence Cisco DNA Advantage nebo Premier.

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.