Gebrüder Weiss doručil přes 3000 kilogramů pomoci rodinám samoživitelů

Praha, 27. dubna 2021 – Gebrüder Weiss spolupracuje s projektem Šatník, jehož podstatou je redistribuce oblečení, obuvi nebo domácích spotřebičů od dárců k potřebným rodinám samoživitelů. „Do nového projektu Nory Fridrichové, která Šatník iniciovala, jsme se zapojili na základě našich předchozích zkušeností s loňskou distribucí notebooků pro děti samoživitelů. Pro Šatník jsme dosud bezplatně zajistili přepravu více než tří tisíc kilogramů oblečení a dalších předmětů mezi jeho jednotlivými distribučními centry. Postarali jsme se také o přímé doručení zásilek do některých potřebných rodin, které jsou do programu zapojeny,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Z centrály Šatníku v Praze putují darované oděvy, obuv, ale také hračky, spotřebiče a vybavení domácností do míst, kde dobrovolníci otevírají další lokality, kam se mohou samoživitelé obrátit pro pomoc s potřebným materiálním vybavením. „Přepravili jsme zásilky do nově vznikajících regionálních Šatníků v Čechách a na Moravě. 1,5 tuny oblečení jsme dosud dodali do Opavy, Jeseníku a Bruntálu, další 1,5 tuny do Hradce Králové, Náchoda nebo Trutnova,“ uvádí Jan Kodada.

K zajištění bezplatné přepravní služby využívá Gebrüder Weiss svých zkušeností, které se opírají o základní firemní hodnoty, na kterých je tato společnost s více než 500letou historií založena. „Náš globální slogan „GW moves“ překládáme jako „GW znamená pohyb“. Ten však chápeme nejen ve smyslu fyzické přepravy zboží, ale přeneseně i jako úsilí o posun myšlení v lidské společnosti a rozvoj kvality života všech jejích členů,“ uzavírá Jan Kodada.

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.