10. narozeniny agentury PEPR Consulting

Praha, 29. dubna 2021 – PR agentura PEPR Consulting slaví desáté výročí od svého založení. Významné jubileum oslavila netradičně. Spolu s klienty vypustila do přírody deset tisíc malých lososů.

S ohledem na koronavirus musela společnost opustit původní plány na uspořádání společenského setkání s klienty a obchodními partnery. Na místo toho zrealizovala netradiční projekt na podporu obnovení populace lososa obecného v českých vodách, do které zapojila své klienty.

Již v prosinci obdrželi klienti agentury jako originální vánoční dárek celkem 10 tisíc jiker lososa. Z nich během několika měsíců vyrostli ve speciálních plovoucích inkubátorech umístěných v přítoku řeky Kamenice malí lososi. V závěru dubna, kdy ryby dosáhly požadované velikosti, která jim umožňuje přežít ve volné přírodě, je zaměstnanci agentury spolu s klienty vypustili na jejich cestu životem. „Náš tým spojuje blízký vztah k přírodě a zájem o udržitelnost. Každý rok místo vánočních dárků pro klienty vymýšlíme projekty s enviromentálním přesahem, vloni jsme například vysázeli alej. Letos jsme se zaměřili na repatriaci lososů, kteří potřebují podporu ze strany člověka, aby se mohli opět stát trvalou součástí naší přírody,“ říká ředitel agentury Petr Engliš. „Rádi bychom poděkovali nejen našim klientům, ale také Správě Národního parku České Švýcarsko a odborné organizaci Beleco, která se repatriaci lososa věnuje dlouhodobě,“ doplňuje. 

Deset let uteklo jako voda

Agentura PEPR Consulting byla založena na přelomu let 2010 a 2011. Vedení společnosti si od počátku zakládá na osobním přístupu ke klientům a udržení rodinné atmosféry mezi zaměstnanci. „Přestože každým rokem rosteme, stále se nám daří držet rodinnou atmosféru a úzké vztahy mezi zaměstnanci i klienty. Ostatně, někteří s námi spolupracují od našeho založení a stále nám svěřují nové výzvy. Velmi si vážím také stability týmu, protože řada kolegů působí v agentuře prakticky od jejího vzniku,“ dodává Petr Engliš. Mezi dlouhodobé klienty agentury patří například společnost Sazka, skupina BOHEMIA SEKT, Amway, Aquapalace Praha či Sdružení pro plazmaferézu. Loňský obrat agentury přesáhl 20 milionů korun, což představuje přibližně 20% nárůst oproti předešlým rokům.