Dopřejte si relax v Cyber Spa, digitálních lázních Kaspersky

4. května 2021 – Po měsících, kdy se náš život odehrával hlavně online, nám technologie nejen pomáhaly, ale staly se také zdrojem stresu a určitého vyčerpání. Nejde pouze o bolesti zad ze sezení, ale trpí i naše oči a mimické svaly, které soustředěným pozorováním obrazovky ochabují. 

Společnost Kaspersky, zaměřená na kybernetickou bezpečnost, neopomíjí ve svých výzkumech ani tuto část uživatelské „bezpečnosti“. Spolu s psychology a fyzioterapeuty připravila Cyber Spa, relaxační prostor v angličtině, dostupný zdarma. Prostor obsahuje čtyři hlavní aktivity:

  • Zvukovou terapii klidnými futuristickými tóny
  • Obličejové fitnes k procvičení mimických svalů
  • Digitální antistresové koule
  • Harmonické obrazy propojené s uvolňující hudbou 

Cyber Spa například v průběhu cvičení přidá i zpětnou vazbu na míru relaxace obličeje a přidá i rozpohybovaný GIF s průběhem cvičení. Prostor doplňuje jednoduchý diagnostický program k zjištění míry stresu.

„Globální pandemie měla velký dopad na duševní zdraví lidí – byla příčinou stresu a kvůli ní jsme si připadali zranitelní. Navíc jsme se přestali setkávat, mnoho lidí přešlo na práci na dálku a mělo tak méně možností snížit stres z práce a odpojit se od ní. Proto se zvyšuje význam telemedicíny a digitálních nástrojů k zlepšení našeho duševního zdraví,“ říká Berta Vall, psycholožka, která působí jako docentka na Fakultě psychologie na španělské Ramon Llull University.

„Aby se lidé dokázali rychle přizpůsobit novým podmínkám a zůstat efektivní i v době epidemie, potřebují hodně fyzické a duševní síly a hledají cesty, jak se vyrovnávat se zvýšeným stresem a úzkostí. Náš nedávný výzkum například ukázal, že je tu vysoké riziko syndromu vyhoření u těch, kteří pracují v IT, kvůli vysoké pracovní zátěži. Přestávky a doba na relaxaci jsou v těchto oborech nesmírně důležité. Ve společnosti Kaspersky věříme, že technologie může zlepšit život a nové digitální nástroje můžou lidem pomoci vyrovnávat se se stresem. Doufáme, že platforma Cyber Spa pomůže lidem relaxovat během náročného pracovního dne,“ říká Kristina Branchugova, manažerka skupiny Brand Communications Group společnosti Kaspersky.

O společnosti Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com