Viper představuje nové SSD disky VP4300 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD

Postaveno na nejnovějším vysokorychlostním kontroléru Innogrit.

Určeno pro pracovní stanice a herní notebooky, které potřebují vysoké přenosové rychlosti. 

Dostupné v kapacitách 1 TB a 2 TB.

Praha, 4. května 2020 – Herní značka Viper společnosti Patriot uvádí nové disky VP4300 PCIe Gen4 x 4 NVME M.2 2280 SSD. Ty využívají nejnovějších vysokorychlostních kontrolérů Innogrit Gen 4×4 (IG5236) a vysoce kvalitní DDR4 DRAM cache, díky čemuž dosahují vysokých přenosových rychlostí pro masivní propustnost dat. Disk nabízí 4K náhodné čtení a náhodný zápis až pro 800 000 IOPS a rychlost sekvenčního čtení a zápisu až 7 400 MB/s, respektive 6 800 MB/s. Celkově dosahuje disk vyšších rychlostí – od bootování systému až po zrychlení odezvy systému při načítání her nebo aplikací náročných na data. Nový Viper VP4300 je k dispozici v kapacitách 1 TB a 2 TB.

Udržování správné teploty disku NVMe m.2 SSD je zásadní pro zachování jeho výkonu a stability, neboť každý systém je jiný. Základní desky přicházejí s integrovanými chladiči, zatímco stolní počítače ITX a výkonné notebooky mají omezený prostor.

SSD disk Viper VP4300 je dodáván se dvěma rozdělovači tepla, které splňují všechny tepelné požadavky: hliníkový tepelný štít a extrémně tenká, jednorázová grafenová tepelná podložka mohou být použity společně nebo samostatně v různých konfiguracích systému – od stolních počítačů až po malé ITX či herní notebooky.

Hliníkové a grafenové tepelné štíty nabízejí dva výškové profily a lze je použít samostatně nebo společně pro lepší odvod tepla v jakékoli sestavě. Grafický tepelný štít má podobu ultratenké a lehké tepelné podložky a je ideální v omezeném prostoru, nebo v zařízeních s integrovaným chladičem. Uživatelé si tak mohou vybrat dle volného prostoru, kterým jejich počítač disponuje. 

Mnoho tradičních NVMe SSD disků nastavuje limity výkonu, které omezují rychlosti přenosu dat pro čtení a zápis, aby si udržely funkční provozní teplotu. Viper VP4300 je navržen s nejmodernější technologií Thermal Throttling, která využívá vestavěný teplotní senzor a firmware pro správu teploty. Tím zabraňuje přehřátí a snadno zajišťuje optimální výkon při různých úlohách systému.

Díky 5leté záruce VIPER GAMING je SSD disk Viper VP4300 M.2 jednou z nejspolehlivějších možností pro PC nadšence, hardcore hráče, tvůrce obsahu a profesionály pracující s animacemi, kteří vyžadují ultra vysokou rychlost bootování a okamžitý přístup. Očekává se, že se Viper VP4300 připojí k Viper VP4100 v segmentu Gen4 x 4 a bude k dispozici u doporučených hlavních maloobchodníků po celém světě.

Hlavní funkce

  • Nejnovější kontrolér Innogrit IG5236 PCIe Gen 4 x 4 NVMe pro umožnění ultra vysokých sekvenčních rychlostí čtení a zápisu až 7 400 MB/s a 6 800 MB/s.
  • Technologie Thermal Throttling a integrovaný teplotní senzor poskytující další ochranu a udržují nejlepší výkon při intenzivním zatížení.
  • Dokonalá kombinace celkového výkonu, ultra vysokých přenosových rychlostí a vylepšených možností multitaskingu.
  • 10vrstvá deska plošných spojů, která zaručuje vynikající integritu signálu pro maximální stabilitu.
  • Dva volitelné tepelné štíty v balení: jeden hliníkový tepelný štít a jeden grafenový tepelný štít. 
  • Podpora operačních systémů Windows® 7*/8.0*/8.1/10 (*může vyžadovat ovladač)
  • Aby bylo možné dosáhnout optimální rychlosti Gen4x4, musí být v době vydání použity na nejnovějším procesoru AMD a základní deska. Ostatní platformy budou zpětně kompatibilní s Gen3x4

Dostupnost:

CZC.cz: https://www.czc.cz/315435,315436/kody

Alza.cz: https://www.alza.cz/kod/DP826b5i;DP826b5j 

Alza.sk: https://www.alza.sk/kod/DP826b5i;DP826b5j

Doporučená maloobchodní cena 

Verze produktuCena v eurechCena v českých korunách
VP4300-1TBM28H237.90 eur5 990 korun
VP4300-2TBM28H474.90 eur12 499 korun

Více informací o produktu

Marketingové materiály a fotografie:  

  • Pro marketingové materiály a fotografie Viper VP4300 PCIe4.0 M.2 SSD M: Klikněte zde 

Trailer produktu

O značce VIPER GAMING by PATRIOT™

VIPER GAMING by PATRIOT™ je obchodní značka společnosti PATRIOT™, globálního lídra ve výkonných pamětích, SSD disků a úložných řešení. Značka byla založena roku 2007 při příležitosti odhalení nové počítačové paměti. Od té doby značka VIPER GAMING by PATRIOT rozšířila své portfolio o kategorie herních klávesnic, sluchátek a počítačových myší. Nabídka oceňovaných produktů značky VIPER GAMING by PATRIOT zahrnuje základní, středně pokročilé i špičkové periferie a hráčům nabízí spolehlivé a cenově efektivní řešení, které jim umožní dominovat ve svém sportu.   

O společnosti PATRIOT 

PATRIOT je předním výrobcem vysoce výkonných paměťových modulů, SSD disků, flash pamětí, herních periferií a mobilního příslušenství. Společnost PATRIOT, založená v roce 1985 a se sídlem ve Fremontu (USA), staví na technologických inovacích, spokojenosti zákazníků a poskytování nejlepšího poměru cena/výkon na trhu. Produkty PATRIOT se staly světově proslulými svými extrémními výkony, spolehlivostí a inovacemi. Společnost PATRIOT prodává své produkty prostřednictvím výrobců zařízení, maloobchodníků, e-shopů a distributorů. Společnost působí po celém světě: v Severní Americe, Jižní Americe, Asii i Evropě. Všechny názvy společností nebo produktů mohou být obchodní názvy, ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků, se kterými jsou spojeny. Funkce, ceny, dostupnost a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Sledujte nás

Facebook: https://www.facebook.com/PatriotViperEU/  

– Instagram: https://www.instagram.com/Patriot_ViperEU/  

– Twitter: https://twitter.com/Patriot_ViperEU  

– YouTube: https://www.youtube.com/PatriotViper