Proč je dobré si hlídat hladinu kyslíku v krvi? Předejte řadě zdravotních potíží a pohlídáte si včas třeba i první příznaky covidu

HONOR Band 6 jako jeden z mála na trhu umí velmi přesně kyslík v krvi monitorovat

[Praha, 17. května 2021] – Monitoring hladiny kyslíku v krvi je funkce, která se v posledním roce zdá být více užitečnou, než jsme si mysleli. Dokáže odhalit potíže s dýcháním a tím třeba i začínající příznaky covidu. Pro měření si můžete pořídit oxymetr nebo si vybrat z fitness hodinek a náramků. Jeden z posledních, které měří velmi podobné údaje, jako by vám vyhodnotili zdravotníci, je i HONOR Band 6, u kterého je zejména v přesnosti měření vidět skokový posun nejen v porovnání s konkurencí, ale i s předchozí generací fitness náramků.

Co vlastně indikuje hladina kyslíku v krvi?

Monitorováním saturace kyslíku v krvi (SpO2) můžeme zjistit, jestli naše tělo má dostatečný přísun kyslíku, který zrovna potřebujeme. Červené krvinky, které prošly plícemi, by měly být kyslíkem plně nasycené. Proto se saturace krve udává v % a indikuje množství kyslíku, které červené krvinky v našem krevním oběhu přenášejí ve srovnání s jeho plnou kapacitou. 

Nízká hladina kyslíku v krvi nám může způsobit skutečné zdravotní potíže

Míra okysličení krve nám může pomoct ukázat, jak dobře dokáže naše tělo zvládat třeba velmi náročný trénink nebo trekovou túru ve vysokých nadmořských výškách. O nedostatku kyslíku v krvi, tzv. hypoxii by mohli horozelci nebo personál letadel vyprávět.

Nízká hladina kyslíku v krvi pak může mít vliv na správné fungování našeho srdce, plicí, jater, ledvin nebo i naší centrální mozkové soustavy. Aby vše fungovalo, jak má, celé naše tělo jednoduše potřebuje dostatečný přísun kyslíku.

Nízká hladina kyslíku v krvi bývá příčinou, proč nemůžeme popadnout dech. Potrápí nás ale také nespavost, únava nebo výpadky paměti. Monitorováním SpO2 si pomůžeme ke kvalitní regeneraci po intenzivním tréninku, zvýšení výkonu při tréninku, ale i k bezpečnější aklimatizaci ve vyšších nadmořských výškách. Budeme včas vědět, kdy si raději vydechnout a zvolnit tempo. 

Hlídejte si hladinu kyslíku na denní bázi

Díky monitoringu kyslíku v pravidelnou dobu můžeme včas odhalit, že nás něco trápí nebo třeba že v dalším intezivním tréninku už nemáme pokračovat, anebo ještě máme přidat. Pokud trpíte na obtíže s dýcháním, častou dušností nebo i chronickým onemocněním dýchacích cest, určitě se vám vyplatí si hladinu kyslíku v krvi pohlídat.

Monitoring těchto hodnot se může hodit také těm, kteří se často vystavují vysokému stresu a může pomoct při pravidelném monitoringu a se snížením hladiny stresu. Dnešní fitness náramky, jako třeba HONOR Band 6, mají také vestavěného chytrého trenéra. Jedna z funkcí navíc je dechové cvičení, které může při velmi stresové situaci pomoct do optimálníoh zklidnění.

Horozelci nebo i personál pracující ve vysokých nadmořských výškách, např. posádka letadla, může díky monitoringu kyslíku v krvi předejít nechtěnému rychlému snížení hladiny kyslíku v krvi a náhlých potížích s dýcháním, tzv. hypoxií.

Jak změříte hodnoty na HONOR Band 6?

  • Stiskněte boční tlačítko a vyberte SpO2
  • Během měření zůstaňte v klidu a nehýbejte se
  • Přibližně za 30 sekund máte výsledek

Optimální hodnota SpO2 je 90 % –  100 %. Pokud je  hodnota nižší než 90 %, měli byste s náročnou fyzickou aktivitou přestat, případně vyhledat lékařskou pomoc. 

Sledujte HONOR na sociálních sítích

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK%

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk