Panasonic uvádí nový odolný tablet TOUGHBOOK S1. Ocení ho policisté i stavaři

Snadno se používá jednou rukou a hodí se pro celou řadu úkolů, je výkonný a dostatečně odolný, aby zvládl i tu nejnáročnější směnu.

PRAHA, 18. května 2021 – Společnost Panasonic dnes představila nový TOUGHBOOK S1 – maximálně odolný tablet se systémem Android™ pro snadnou mobilitu při práci. Toto zařízení se 7palcovým displejem se lehce používá jednou rukou, je vhodné pro celou řadu úkolů a zároveň výkonné a dostatečně odolné, aby zvládlo i tu nejnáročnější směnu. Skvěle se hodí pro pracovníky bezpečnostních služeb nebo policejní hlídky dohlížející na pořádek v ulicích, techniky monitorující výrobní linky, terénní servisní techniky provádějící kontroly a údržbu nebo pracovníky na stavbě.

„Moderní mobilní pracovníci potřebují mobilní počítačové zařízení navržené tak, aby splňovalo jejich každodenní potřeby – nestačí jim jen další z řady tabletů pro běžného uživatele v odolném pouzdře se všemi potenciálními problémy, které s sebou tato zařízení přinášejí,“ říká Baris Koc, evropský produktový manažer pro odolná mobilní zařízení ve společnosti Panasonic. „Tablet TOUGHBOOK S1 je profesionální mobilní pracovní zařízení. Vytvořili jsme ho bez kompromisů tak, aby vyhovoval velmi specifickým každodenním potřebám uživatelů i administrátorů IT, kteří zařízení nasazují a starají se o jejich údržbu.“

Tablet TOUGHBOOK S1 je ergonomicky tvarovaný a lehký (426 g) a, ať už ho uživatel používá s poutkem nebo bez něj, je možné jej pohodlně držet a ovládat jednou rukou po delší dobu. Velmi dobře čitelný displej se venku snadno používá za každého počasí: prvotřídní jas až 500 cd/m² a výkonná antireflexní technologiie zajišťují čitelnost i za nejintenzivnějšího slunečního svitu. Deštivé dny a nutnost svlékání ochranných rukavic patří díky tabletu TOUGHBOOK S1 k provozním problémům minulosti. Je totiž vybaven efektivním režimem pro deštivé počasí a dotykovou obrazovkou, která umožňuje ovládání v rukavicích. Ti, kdo potřebují získávat podpisy nebo vyplňovat zprávy a formuláře, využijí také volitelný stylus, který se vyznačuje přesností a snadným používáním.

Zařízení je flexibilní pro různé potřeby mobilních pracovníků a může být volitelně vybaveno pomocí konfigurovatelného portu pro příslušenství, který nabízí kombinace čtečky čárových kódů nebo dodatečného portu USB. Zadní 13MP fotoaparát s bleskem a přední 5MP kamera se hodí pro zachycování snímků, které lze připojit ke zprávám, a videokonference s kolegy. 

Aby mohl odolný tablet pracovat po celou směnu, je vybaven systémem pro jednoduchou a rychlou výměnu baterií za provozu. Odpadá tak nutnost přerušit práci, vypínat zařízení nebo kvůli výměně baterie zdlouhavě snímat panely. Baterie je dostupná ve dvou velikostech a zařízení může fungovat až 14 hodin na jedno nabití.

Zařízení je dostatečně výkonné, aby zvládlo uspokojit potřeby každého mobilního pracovníka. Používá operační systém Android 10 a disponuje procesorem Qualcomm® SDM660 Octa-Core CPU, 4GB pamětí RAM a 64GB úložištěm. 

Navzdory svému ergonomickému a lehkému designu nabízí tablet veškerou ochranou očekávanou od maximálně odolného zařízení TOUGHBOOK s úrovní krytí proti vodě a prachu IP65/67, certifikací MIL-STD-810H a testem odolnosti při pádu na beton z výšky až 150 cm. Pro efektivní použití příslušenství sdílí tablet TOUGHBOOK S1 prvky ekosystému pro tablety TOUGHBOOK L1 a A3 se systémem Android, jako jsou baterie, kolébky, dokovací stanice a stylusy.

Pro snadnou a bezstarostnou správu je tablet TOUGHBOOK S1 dodáván se systémem Android Enterprise a sadou nástrojů pro podnikovou správu Panasonic COMPASS. Balíček Complete Android Services and Security nabízí vše, co podniky potřebují pro bezpečnou konfiguraci, nasazení a správu zařízení Panasonic se systémem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 se dodává se standardní tříletou zárukou a je okamžitě k dispozici. Ceny začínají na 1 110 EUR + DPH. Další informace naleznete na adrese www.toughbook.eu.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global