Bell a Universal Helicopters spolupracují na rozšíření pilotního výcviku pro Bell 505

Společnost Universal Helicopters (UHI) je dlouholetým provozovatelem vrtulníků Bell 206 Jet Ranger, na kterých poskytuje pilotní výcvik. Nyní společně s americkým výrobcem letounů zahajuje zcela nový projektu, jehož cílem je poskytnout zájemcům nejenom ze Spojených států, ale z celého světa, výcvik na strojích Bell 505.  Budoucí piloti mohou absolvovat výcvik ab initio a nástavbový výcvik v novém vrtulníku Jet Ranger X ve výukových střediscích společnosti, včetně poboček ve Scottsdale a Prescottu v Arizoně. Po dohodě poskytuje Universal Helicopters výcvik i v místě bydliště zájemců. 

Týmy Bell a Universal Helicopters, jejichž hlavním úkolem je vzdělávat jak piloty začátečníky, tak ty zkušené, poskytují praktickou výuku jednotlivcům, kteří si právě pořídili vlastní vrtulník a chtějí se naučit jej pilotovat sami, ale i všem, kdo se zajímají o možnosti, jak získat pilotní průkaz, případně chtějí vědět, co přesně to obnáší. 

Certifikovaní instruktoři Universal Helicopters prošli tréninkem ve školicí akademií Bell a využívají patentované kurzy společnosti. UHI je tak jediným americkým výcvikovým zařízením s certifikací Bell (CTF), jež je plně vybaveno k tomu, aby mohlo zákazníkům nabídnout odborné znalosti potřebné k manipulaci vrtulníkem Bell 206 a k získání licence soukromého pilota pro vrtulník Bell 505. Momentálně UHI vzdělává budoucí piloty na draku stroje 206B a zajišťuje počáteční a zdokonalovací letecké kurzy v souladu s učebními osnovami společnosti Bell. Díky novým kurzům pro stroj Bell 505 si nyní začínající piloti mohou vyzkoušet novou generaci proudového letounu Ranger a zároveň získat oprávnění soukromého pilota, obchodního pilota nebo obojího na bezproblémově ovladatelné a vysoce výkonné platformě.

Bell 505 v současné době provozuje téměř 300 zákazníků ve velmi široké škále misí, ať už se jedná o dobrodružný průzkum přírody, osobní dopravu, rodinné výlety nebo výcvik začínajících pilotů. Ať už letí kamkoliv, vrtulník Bell 505 nabízí cestujícím i pilotům nezapomenutelné zážitky. Pro nováčky se jedná o jednoduchý, ale vzrušující stroj, ve kterém dobře porozumí nuancím vertikálního letu a který jim posléze nabídne snadnější přechod do světa rotorových letadel.

Společnost Bell velmi těší, že může spolupracovat s UHI a rozšiřovat možnosti výcviku ve Spojených státech i po celém světě, aby v budoucích i zkušených pilotech vzbudila vášeň pro svoje stroje.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.