Společnost Saab jmenovala nového Country Directora pro Českou republiku a Slovensko

Společnost Saab jmenovala Jiřího Vernera novým Country Directorem pro Českou republiku a Slovensko. Bude mít na starosti veškeré obchodní aktivity společnosti Saab v obou zemích a růst společnosti na těchto trzích. Kancelář bude mít v pražském sídle firmy.

Jiří Verner zastával funkce zástupce náčelníka generálního štábu, vojenského přidělence na českém velvyslanectví v USA, dále byl členem mezinárodního vojenského štábu NATO v Bruselu. Coby bývalý vojenský pilot působil v letech 2009 až 2013 jako velitel Vzdušných sil Armády České republiky.

Ve společnosti Saab nahrazuje Vladimíra Ficence, který odchází do penze a v Saabu končí po téměř deseti letech, během nichž se podílel na několika významných úspěších společnosti.

„Gratulujeme Jiřímu Vernerovi k nové pozici a těšíme se na spolupráci. Oceňujeme jeho vynikající odborné znalosti v obranném a bezpečnostním sektoru, které přináší do našeho týmu pro střední a východní Evropu. Jiří bude mít na starosti celé portfolio společnosti Saab na jednom z našich klíčových trhů v regionu,“ říká Krasimira Stoyanova, viceprezidentka a ředitelka pro střední a východní Evropu ve společnosti Saab.

Společnost Saab Technologies s.r.o. byla založena v roce 2007 a je 100% dceřinou společností Saab AB se sídlem ve Švédsku. Armáda České Republiky má momentálně ve své výzbroji systémy protivzdušné obrany RBS 70 i jejich nejmodernější verzi RBS 70 NG, dělostřelecké radary Arthur nebo systémy živé simulace pro výcvik a trénink pozemních vojsk. Vzdušné síly Armády České republiky disponují 14 nadzvukovými víceúčelovými letouny JAS-39 Gripen, které úspěšně provozuje od roku 2005. Saab Technologies s.r.o. je zavedeným dodavatelem i v oblasti civilní bezpečnosti, příkladem může být pojezdový SMR radar na Letišti Václava Havla.

www.saab.com

Společnost Saab působí na globálním trhu, kde nabízí špičkové produkty, služby a řešení od vojenské obrany až po civilní bezpečnost. S operacemi na všech kontinentech společnost Saab neustále vyvíjí, přizpůsobuje a zlepšuje nové technologie tak, aby vyhovovaly měnícím se potřebám zákazníků.

Označeno tagem