Čas na Ti: NVIDIA představuje GeForce RTX 3080 Ti — novou herní vlajkovou loď

Až 1,5x rychlejší než předchozí generace. Prodeje začínají 3. června.
GeForce RTX 3070 Ti přichází příští týden.

SANTA CLARA, Kalifornie—COMPUTEX—1. června 2021—Společnost NVIDIA oznamuje dva přírůstky do rodiny GeForce RTX™: GeForce RTX 3080 Ti a GeForce RTX 3070 Ti. Oba budou brzy dostupné v globální síti GeForce partnerů. RTX 3080 Ti přijde na trh 3. června s doporučenou cenou od 32 000 Kč/1 199 EUR. RTX 3070 Ti bude následovat příští týden s doporučenými cenami od 15 800 Kč/619 EUR.

Zatímco GPU předchozí generace zvládaly náročné tituly předchozí éry, současné hry jako Cyberpunk 2077 a Watch Dogs: Legion nastavují úroveň realismu mnohem výše. A s tím rostou nároky na výkon moderních grafických karet.

RTX 3080 Ti staví na výkonné architektuře NVIDIA Ampere a nabídne všechny oblíbené funkce jako ray tracing, AI poháněnou akceleraci NVIDIA DLSS nebo NVIDIA Reflex pro redukci latence. Streameři zase ocení NVIDIA Broadcast a tvůrci obsahu větší grafickou paměť pro náročné kreativní aplikace.

“S tím, jak populární je RTX, ocení hráči a tvůrci výkon i funkce, které GeForce RTX 3080 Ti dokáže nabídnout,” řiká  Jeff Fisher, seniorní viceprezident divize GeForce ve společnosti NVIDIA. “Jako nová vlajková loď rodiny RTX představuje GeForce RTX 3080 Ti skvělý upgrade nadšeným majitelům GPU kterékoliv generace.”

Extrémní výkon

Napříč tituly využívajícími DirectX nebo Vulkan pro rasterizaci i ray tracing nabídne GeForce RTX 3080 Ti značnou porci výkonu. Zároveň přináší nižší latenci systému pro lepší odezvu na ovládání a tedy získání kompetitivní výhody v titulech oblíbených mezi miliony hráčů pro celém světě.

Pro majitele GTX 1080 Ti představuje RTX 3080 Ti dvojnásobný nárůst výkonu v tradiční rasterizaci a obrovský rozdíl při zapnutí ray tracingu i dalších přelomových herních technologií. 

GeForce RTX 3070 Ti bude pozoruhodným přírůstkem do své cenové kategorie. Přinese až 1,5násobek výkonu oproti GeForce RTX 2070 SUPER a dvojnásobek proti GeForce GTX 1070 Ti vydané v roce 2017.

Skvělá volba pro tvůrce obsahu

Více než 45 milionů kreativců po celém světě klade stále větší nároky na hardware. A proto přináší GeForce RTX 3080 Ti více výkonu i jim.

Chlubit se může výhodami platformy NVIDIA Studio a 12 GB paměti GDDR6X(1). RTX dnes akceleruje nejrozšířenější aplikaci pro úpravu fotografií (Adobe Photoshop), editaci videa (Adobe Premiere Pro), online vysílání (OBS) i nejoblíbenější softwarová řešení pro 3D grafiku. Celkem je nyní v portfoliu přes 70 aplikací pro tvorbu obsahu s podporou RTX pro akcelerujíci ray tracigu, DLSS nebo AI funkcí. 

NVIDIA DLSS: Něco pro hráče
AI vnáší do her revoluci. Od fyziky či simulace animací po renderování v reálném čase a streamovací funkce s podporou AI. GPU GeForce RTX k tomuto účelu nabízejí dedikovaná Tensor jádra. Hlavní devizou platformy je technologie NVIDIA DLSS, která pomocí AI navýší počty snímků za sekundu a zároveň nabízí ostrý obraz. Karty díky tomu nabízejí výkonovou rezervu pro nastavení vyššího rozlišení nebo zapnutí ray tracingu a vyšších detailů. 

Technologie NVIDIA DLSS se dostává do stále více her. Vděčí za to mimo jiné i podpoře ve dvou nejrozšířenějších licencovaných enginů: Unreal Engine a Unity Engine. Mezi podporované tituly a série patří i známá jména jako Battlefield, Call of Duty, Cyberpunk, Fortnite, Minecraft, Tomb Raider a mnoho dalších.

NVIDIA Reflex a Broadcast: Ten nejlepší tah

Technologie NVIDIA Reflex redukuje latenci systému a nabízí tak výhodu nad protihráčí v podobě rychlejších reakcí a přesnějšího míření. Aktuálně ji podporuje 12 z 15 nejpopulárnějších stříleček jako Apex Legends, Call of Duty: Black Ops Cold War, Call of Duty: Warzone, Fortnite, Overwatch, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege nebo Valorant. Brzy se chystá se také do Escape from Tarkov a Crossfire

NVIDIA Broadcast je sadou pro vylepšení zvuku a obrazu využívající AI. Zahrnuje snímání pohybu, virtuální pozadí nebo pokročilé odstranění hluku a šumu, které lze využít během chatů, videokonferencí nebo Skype hovorů.

Kde koupit?
GeForce RTX 3080 Ti bude k dispozici od 3. června s doporučenými maloobchodními cenami od 32 000 Kč/1 199 EUR. RTX 3070 Ti přijde na trh o týden později – 10. června – s doporučenou cenovkou od 15 800 Kč/619 EUR.

Obě GPU bude možné zakoupit ve variantách s běžnými takty i přetaktované od předních výrobců ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galax, GIGABYTE, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Zotac a dalších regionálních výrobců po celém světě.

Limitované NVIDIA Founders Edition RTX 3080 Ti a GeForce RTX 3070 Ti GPU budou v nabídce největších světových prodejců a výrobců PC sestav.

Tiskové materiály včetně specifikací a fotografií naleznete v tiskovém centru (www.nvidia-press.com) ve složce “Computex 2021”.

O společnosti NVIDIA

Vynález GPU společností NVIDIA (NASDAQ: NVDA) v roce 1999 podnítil růst herního PC trhu, redefinoval moderní počítačovou grafiku a vnesl revoluci do paralelních výpočetních úkonů. GPU deep learning pak později zažehl moderní AI — novou éru výpočetní techniky — která využívá GPU jako mozek počítačů, robotů a samořiditelných automobilů, které mohou vnímat svět a porozumět mu. Více informací naleznete na http://nvidianews.nvidia.com/.

  1. The GeForce RTX 3080 Ti has 12GB of GDDR6X. The GeForce RTX 3070 Ti has 8GB of GDDR6X.