L’Oréal automatizuje testovací procesy s využitím kolaborativních aplikací od OnRobot

Praha, 9. června 2021 – Společnost L’Oréal nasadila nové technologie k automatizaci, modelování a senzorickému hodnocení s využitím robotických aplikací a řešení od OnRobot, globálního lídra v oblasti kolaborativní robotiky. Integrace kolaborativních aplikací umožnila L’Oréal zlepšit pracovní prostředí, zbavit zaměstnance obtížných úkolů a přidělovat jim inspirativnější úkoly. 

Uchopovač OnRobot RG6 poskytl optimální flexibilitu pro hodnocení účesů díky velikosti uchopovače a jeho rychlosti při změnách testů, kdy je potřeba jednoduše přepínat koncové nástroje. V rámci procesu hodnocení pěny poskytuje uchopovač RG2-FT ideální kontrolu síly úchopu díky zabudovaným senzorům a robustnosti při manipulaci s předměty.

L’Oréal v roce 2012 otevřel největší výzkumné vlasové centrum na světě, které se nachází ve francouzském Saint-Ouen. Téměř 500 výzkumných pracovníků zde pracuje ve třech patrech, kde vytváří nové šampony, péči, stylingové přípravky a barvy na vlasy na základě vědeckých poznatků a vlasových typů. Pracovníci vyvíjejí, vytvářejí a pečlivě sledují potřeby a touhy spotřebitelů. Aby L’Oréal zůstal na špici ve svém oboru, potřeboval ve svých laboratořích nové automatizační, modelovací a analytické technologie.

„Pracujeme na automatizaci již asi 10 let, ale nyní je to poprvé, co jsme do naší infrastruktury nainstalovali koboty,“ říká Jérémy Baronnier, Project Development Manager ve společnosti L’Oréal. „Přirozeně jsme si vybrali aplikace OnRobot, zejména jejich uchopovače RG6 a RG2-FT. Potřebujeme pružný a flexibilní systém a díky nasazení kobotů jsme nyní schopni čelit novým výzvám snáze, rychleji a efektivněji. Měnič Quick Changer přitom umožňuje snadno přepínat z jednoho uchopovače na druhý, aniž bychom ztráceli drahocenný čas.“ 

Investice do infrastruktury vedly nakonec k úsporám ve výši několika desítek tisíc eur. Bylo dosaženo zvýšení výkonnosti, jednoduššího použití a zvýšena produktivita všech operátorů díky přesným testovacím jednotkám. „Doposud jsme mohli testovat 175 složení týdně (7 hodin x 5 dní). V blízké budoucnosti budeme moci testovat až 504 složení týdně (24 hodin x 7 dní),“ uvádí Rémi Bonafos, Manager of Hair Innovation Methods and Techniques ve společnosti L’Oréal.

Systémy OnRobot jsou dnes instalovány ve všech vlasových laboratořích L’Oréal po celé Francii a brzy by mohly být nasazeny i na mezinárodní úrovni.

Video z L’Oréal k dispozici https://www.youtube.com/watch?v=9dxVUBRiw54 

O L’Oréal

Společnost L’Oréal se více než 100 let specializuje na kosmetický průmysl. S mezinárodním portfoliem 36 hlavních a komplementárních značek dosáhla skupina v roce 2019 tržeb ve výši 29,87 miliard eur a v současné době zaměstnává 88 000 lidí po celém světě. Jako světový lídr v oblasti kosmetiky je L’Oréal přítomna ve všech distribučních kanálech: masový spotřebitelský trh, 

obchodní domy, lékárny a drogerie, kadeřnictví, cestovní ruch, značkové obchody a online prodej. L’Oréal spoléhá na své odborné know-how v oblasti výzkumu a inovací a na 4 100 výzkumných pracovníků, aby splnila nejvyšší nároky na krásu. Společnost L’Oréal přijala ambiciózní závazky ke splnění cílů udržitelného rozvoje do roku 2030. Další informace naleznete na adrese: https://www.loreal.com/en/group/mediaroom/ 

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.