Společnost HMD Global oznamuje dostupnost modelů Nokia X10 a Nokia G20 na českém trhu

Praha, 22. června 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost nových modelů Nokia X10 a Nokia G20 na českém trhu. Nokia X10 potěší skvělým zpracováním, ikonickým skandinávským designem, 5G konektivitou, 48MP hlavním fotoaparátem, kompostovatelným obalem v balení a příslibem tří let hlavních aktualizací systému a tří let bezpečnostních aktualizací. Nadstandardní je také garance záručních oprav, která je stejná jako u vyššího modelu Nokia X20, a to po dobu tří let. Budoucí majitelé novinky se navíc mohou ihned po rozbalení těšit na nejnovější Android 11 s rozhraním Android One.

Nokia G20 pak potěší všechny uživatele, kteří hledají skvěle fotící telefon s dlouhou výdrží baterie a zároveň za dostupnou cenu. Ve své cenové kategorii zaujme 48MP hlavním fotoaparátem s nízkou světelností, baterií o velikosti 5050 mAh, která udrží telefon nabitý až po dobu tří dní a čistým Androidem 11 s jistotou dvou let hlavních aktualizací systému a tří let bezpečnostních aktualizací.

Oba výše představené telefony, které v těchto dnech míří na český trh, jsou dalšími zástupci nových modelových řad, které přináší přehlednější pojmenování jednotlivých modelů:

  • Série X: Nokia X20 a Nokia X10 – špičková kvalita zpracování a pokročilé funkce, tříletá záruka a 100% kompostovatelný kryt v balení, který poskytne dostatečně silnou ochranu proti pádům a zamezí vyklouzávání telefonu z ruky.
  • Série G: Nokia G20 a Nokia G10 – inovativní funkce v krásném a odolném designu s dosud nejdelší výdrží na jedno nabití
  • Série C: Nokia C20 a Nokia C10 – vstupní modely do světa chytrých telefonů, které jsou navržené pro dlouhodobé používání 

Cena a dostupnost

Nokia X10 bude v následujících dnech dostupná u vybraných prodejců v barevné variantě Forest Green s 4GB RAM a 128GB úložištěm za cenu 8 299 Kč. Nokia G20 pak bude dostupná v barevné variantě Night s 4GB RAM a 64GB úložištěm za cenu 4 599 Kč.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.