Přední české agentury přicházejí s novou akcelerační platformou pro startupy

Praha, 22. 6. 2021 – Přední česká vývojářská agentura Ackee a online marketingová agentura Digital Ant oznámily spuštění společné platformy pod názvem COLAAB. Ta nabídne začínajícím projektům možnost postavit základy produktu a ověřit svůj záměr na trhu za podpory expertů na vývoj a marketing digitálních produktů.

COLAAB propojuje designéry a vývojáře aplikací z Ackee s online marketéry a stratégy z Digital Ant, kteří spolupracují už od roku 2012. Teprve nyní se však obě agentury rozhodly spojit síly a pod jednou značkou nabídnout startupům možnost ověřit produkt na trhu a postavit tzv. minimal viable product. MVP umožňuje začínajícím projektům minimalizovat náklady i rizika a ve svých začátcích jím prošly i firmy jako Spotify, Airbnb nebo Facebook.

“Věříme, že právě v této době je potřeba neusnout a podporovat v začátcích nové projekty, které spoluvytvoří budoucnost naší ekonomiky,” komentuje vznik COLAAB Lukáš Obdržálek, founding partner agentury Digital Ant. “Spojení našich zkušeností z marketingu, vývoje a uvádění produktu na trh dokáže nově vznikající projekty akcelerovat, potvrdit jejich potenciál a mimo jiné získat financování pro další rozvoj,” dodává Martin Půlpitel, CEO a spoluzakladatel Ackee.

Tým více než 85 expertů COLAAB díky své mezioborové expertíze provede startup celým procesem od úvodního briefu a společného workshopu přes analýzu projektu a jeho potenciálu, trhu i cílových skupin až po návrh řešení v podobě strategie pro vývoj a marketing produktu vč. jeho ověření na vybraném trhu. „V tuto chvíli společně pracujeme na dvou projektech, které půjdou do světa v následujících měsících a mají velké mezinárodní ambice,“ prozrazuje Obdržálek.

Startupy tak získají odpovědi nejen na otázky týkající se rozpočtu, cílových trhů a skupin, strategie dosažení krátkodobých i dlouhodobých cílů, ale také konkrétní návrh vhodné architektury projektu, wireframy či ukázku designu výsledného produktu vč. jeho testování a validace cílovými zákazníky.

Jakmile projekt projde úspěšnou validací, pomohou experti z COLAAB s přípravou funkčního digitálního produktu v minimálním provedení. Web nebo aplikace v podobě MVP umožňuje uživatelům využívat jeho nejdůležitější funkce, připravit plnohodnotnou kampaň pro vstup na trh a na základě jejich zpětné vazby produkt dále rozvíjet.

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT v Praze. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například Volkswagen, Equa bank, ŠKODA AUTO, Livesport, CME, Audi AG, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje a designu mobilních a webových aplikací se společnost zabývá také digitalizací firem a zaměřuje se na nové technologie, jako je například Blockchain nebo AR. V roce 2016 Ackee otevřelo pobočku v Berlíně. Po ocenění na mezinárodní soutěži Deloitte Technology Fast 50 Central Europe se firma v roce 2020 zařadila také mezi 500 nejrychleji rostoucích technologických společností v regionu EMEA a vítěze mezinárodní soutěže pořádané prestižním German Design Councilem. Více informací na www.ackee.cz.

O společnosti Digital Ant

Digital Ant je marketingová agentura, která pomáhá inovativním firmám najít a posilovat své místo na trhu. Svou práci staví na online výkonnostním marketingu a podpoře značky pomocí obsahu. Agentura se sídlem v Praze byla založena v roce 2012 a dnes pracuje pro české i zahraniční klienty jako je THE FIZZ, ŠKODA AUTO DigiLab, Emco či Livesport.