MWC 2021: Samsung nabízí pohled do budoucnosti chytrých hodinek s uživatelským rozhraním One UI Watch

Jako první nabídnou uživatelské rozhraní hodinky Galaxy Watch, jejich další výhodou bude nová jednotná platforma vytvořená společně s Googlem 

Barcelona, Španělsko – 28. června 2021 – Společnost Samsung Electronics dnes na veletrhu Mobile World Congress (MWC) představila nové uživatelské rozhraní One UI Watch, které ještě více přiblíží chytré hodinky Galaxy Watch mobilním telefonům. Kromě toho společnost potvrdila, že bude rozhraní One UI Watch k dispozici na nové jednotné platformě vytvořené společně s firmou Google. Výsledkem budou vylepšený výkon, lepší spolupráce hodinek a chytrých telefonů s operačním systémem Android a přístup k většímu množství aplikací. Jak tuto jednotnou společnou platformu, tak i uživatelské rozhraní One UI Watch najdeme u nového modelu Galaxy Watch, který se uživatelům představí během léta na akci Unpacked. 

„Chceme-li využít všechny možnosti nositelné technologie, je zapotřebí stavět na našich dlouholetých odborných zkušenostech a znalostech a také na spolupráci s partnery z oboru, s nimiž jsme společně vytvořili otevřený ekosystém,“ vysvětluje Patrick Chomet, viceprezident a ředitel sekce zákaznických zkušeností v divizi mobilní komunikace Samsung Electronics. „Díky tomu dokážeme vylepšit zážitky s chytrými hodinkami a celý provoz ekosystému Galaxy tak, aby si to zákazníci opravdu užili.“ 

S rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou se majitelé hodinek Galaxy Watch můžou těšit na úplně novou uživatelskou zkušenost. Stačí si nainstalovat aplikaci do telefonu a ona se automaticky nainstaluje i do hodinek, pokud je s nimi kompatibilní. Jestliže si například do telefonu nainstalujete aplikaci ukazující aktuální čas v různých časových pásmech, uvidíte ji na displeji hodinek též. A když naopak pomocí hodinek zablokujete nějaký příchozí hovor nebo zprávu, zůstane dané číslo zablokované i v telefonu. 

Jednotná platforma nabídne nové funkce a dokáže přímo do prostředí Galaxy Watch integrovat oblíbené aplikace třetích stran, které jsou k dispozici v internetovém obchodě Google Play. Sportovci a nadšenci do fitness si tedy mohou naplno užívat své oblíbené aplikace jako Adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava nebo Swim.com, příznivci wellness se zájmem o zdravý a vyvážený životní styl zase ocení kompatibilitu s Calm nebo Sleep Cycle, hudební fanoušci si mohou vychutnat Spotify či YouTube Music a na cestách přijdou vhod Google Mapy. Pro každého se tu díky spolupráci se spoustou partnerů zkrátka něco najde. 

„Samsung a Google spolupracují už dlouho a naše spolupráce se zákazníkům vždy vyplácí, uživatelskou zkušenost to zásadně vylepšuje,“ tvrdí Sameer Samat, viceprezident pro produktový management systémů Android a Wear společnosti Google. „To rozhodně platí i pro novou jednotnou platformu, kterou vůbec poprvé představíme právě na nových hodinkách Samsung Galaxy Watch. Ve spolupráci se Samsungem uživatelům nabídneme delší výdrž baterie, rychlejší reakce a spoustu aplikací, mimo jiné i od Googlu.“ 

Kromě toho nabídne Samsung i vylepšený nástroj pro tvorbu ciferníků, který nepochybně ocení vývojáři. Ještě letos tak vývojáři aplikací pro Android mohou dát průchod kreativitě a tvořit zajímavé nové návrhy, aby si každý majitel hodinek Galaxy Watch mohl jejich vzhled přizpůsobit vlastní chuti, náladě a vkusu. 

Nové hodinky Galaxy Watch budou vůbec prvním zařízením s uživatelským rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou. Samsung je představí na tradiční akci Unpacked během léta společně s dalšími přístroji. 

Další informace o společnosti Samsung: Samsung Mobile Press nebo Samsung.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.