Scott.Weber Workspace přebírá pražské kanceláře společnosti Business Link

9.7.2021, Praha – Společnost Scott.Weber Workspace úspěšně dokončila akvizici prostor v budově Visionary od firmy Business Link. Posiluje tak svou pozici největšího poskytovatele flexibilních kanceláří a coworkingu na pražském trhu s osmi centry a celkovou plochou k pronájmu téměř 21 500 m2. 

Od začátku letošního roku společnost Scott.Weber otevřela tři nová centra, byla oceněna v soutěži Czech Business Superbrands 2021 a se svým centrem v budově Flow zvítězila v soutěži Kancelář roku v kategorii Hub and Coworking. Nyní se její nabídka flexibilních kanceláří a coworkingu rozrůstá o další atraktivní business lokalitu, která v jejím portfoliu doposud scházela, a to sice v pražských Holešovicích. V roce 2021 firma zvýšila plochu svých center o více než 50 % a příští rok plánuje rozšíření o dalších 25 %.

V budově Visionary převzala dvě celá a část dalšího patra z původních tří obsazených firmou Business Link o celkové ploše 3 850 m2. Společnost Skanska, která je jedním z nejaktivnějších developerů špičkových kancelářských prostor na trhu a doposud vlastnila Business Link, se Scott.Weber Workspace již před časem uzavřela dlouhodobé strategické partnerství pro flexibilní pracovní prostory a společnosti nadále zůstávají klíčovými partnery. Obě zúčastněné firmy se dohodly, že hodnotu transakce nebudou zveřejňovat.  

Adam Zvada, majitel společnosti Scott.Weber Workspace k tomu dodává: „Flexibilní kanceláře a coworking se v dnešní době nejistoty a potřebné flexibility celosvětově staly nejrůstovějším sektorem a také nejvyhledávanějším řešením celého trhu komerčních nemovitostí nejen pro malé začínající společnosti, ale i pro střední a velké firmy.”

“Scott.Weber Workspace jako lídr v odvětví flexibilních kanceláří chce nabídnout co největší pokrytí těmito centry v celé České republice. Abychom byli schopni tuto vizi naplnit a uspokojit narůstající poptávku, budeme i nadále pokračovat v budování naší společnosti jak prostřednictvím organického růstu, tak dalšími fúzemi a akvizicemi,” doplňuje Zvada.

“U našich nových projektů již vždy dopředu počítáme s prostorem určeným pro provozovatele flexibilních kanceláří a coworkingu. Proto očekáváme, že se tento typ spolupráce se Scott.Weber Workspace v blízké době rozšíří i na naše další projekty,” dodává Jana Prokopová, Leasing & Asset Director komerčního developmentu Skanska v České republice.

Budova Visionary se nachází na Praze 7 v blízkosti holešovického nádraží a může se tedy pochlubit vynikající dopravní dostupností. Stejně jako ostatní centra provozovaná pod značkou Scott.Weber je i toto pracoviště moderně technologicky vybavené a klienti si v něm budou moci pronajmout flexibilní kanceláře, coworkingová místa a rovněž zasedací místnosti a eventové prostory. Zároveň získají možnost využívat nabídky a společných prostor Scott.Weber i v dalších sedmi centrech. 

Budova  Visionary se navíc pyšní certifikáty LEED Platinum a WELL Gold, které potvrzují šetrnost k životnímu prostředí a péči o zdraví a pohodlí klientů. Ti dále mohou využívat běžeckou dráhu na střeše, multifunkční sportovní hřiště, či zázemí pro cyklisty. K dispozici je jim i kavárna, lékárna a mateřská škola přímo v budově. 

O Scott.Weber Workspace 

Společnost Scott.Weber Workspace byla založena v roce 2009 a dnes je největším poskytovatelem nabízejícím pronájem flexibilních pracovišť a coworkingu na pražském trhu. V současné době provozuje v Praze osm prémiových kancelářských center, která se pyšní inovativním řešením kanceláří, moderním designem, pokrokovými technologiemi a nadstandardní péčí o klienty. Aktuálně nabízí více než 3000 pracovních míst na celkové ploše téměř 21 500 m2..

Scott.Weber Workspace nabízí několik řešení flexibilního kancelářského prostředí i jejich kombinaci dle individuálních potřeb klientů. Zázemí v nich najdou jak nezávislí profesionálové či začínající startupy nejčastěji pracující v coworkingových prostorech, tak i menší firmy požadující servisované plně vybavené kanceláře. Platí to i pro velké korporace se stovkami zaměstnanců, které využívají privátní patra postavena na klíč s vlastním brandingem či řešení Office Suite.