Raiffeisenbank má nového ombudsmana

Praha – 13. července 2021 – Raiffeisenbank jmenovala na pozici ombudsmana Ondřeje Mrzenu. Ten přebírá pomyslné žezlo od Jarmily Brčákové, která po dlouholetém a úspěšném působení v Raiffeisenbank odchází do penze. Jeho úkolem bude prověřovat podněty klientů v případě, že nebudou spokojeni s předchozím vyřešením svého požadavku ze strany Raiffeisenbank. 

Ondřej Mrzena má více než 20letou praxi v bankovních službách. V Raiffeisenbank je od roku 2009. V bance doposud působil v právním odboru. 

Ondřej Mrzena vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a MBA program na Sheffield Hallam University při ČVUT Praha. Ve volném čase se věnuje sportu, literatuře a hudbě. 

Nedílnou součástí práce ombudsmana je také spolupráce s regulátorem, tedy Českou národní bankou, Českou bankovní asociací, Finančním arbitrem a dalšími státními orgány při reakci na jejich podněty v oblasti kvality poskytovaných služeb.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).