Air France spouští službu „Ready to Fly“, která urychlí kontrolu zdravotních dokumentů

  • Inovativní služba Ready to Fly cestujícím vypomáhá s kompletací zdravotních dokumentů  
  • Plynulejší cesta v den odletu díky eliminaci následných kontrol

Od počátku COVID krize se společnost Air France snaží svým zákazníkům co nejvíce vypomáhat s nutností dokládat zdravotní dokumentaci, požadovanou
v cílové destinaci. Aktuální informace v reálném čase aktualizuje na webových stránkách airfrance.traveldoc.aero. Díky službě Ready to Fly jde nyní letecká společnost ještě o krok dál a nabízí svým zákazníkům jistotu, že mají všechny zdravotní doklady požadované pro svou cestu ještě před příjezdem na letiště. Několik dní před odletem obdrží cestující e-mail s výzvou k nahrání zdravotních dokumentů na online platformu Air France. Tyto dokumenty jsou následně zkontrolovány, a pokud jsou úplné a správné, je zákazníkovi zaslána potvrzující zpráva. Vydané palubní vstupenky jsou pak označeny jako Ready to Fly, což umožňuje jejich rychlé zpracování týmy Air France na letišti v den odletu. Pokud některý z dokladů chybí nebo je neúplný, obdrží zákazník zprávu s upozorněním, v níž je vyzván k předání chybějících dokladů
nebo k jejich předložení na letišti v den odletu. 

Díky službě Ready to Fly zajišťuje společnost Air France svým zákazníkům klidný začátek cesty s vědomím, že mají všechny doklady, které potřebují k nástupu do letadla. Tato bezplatná a nepovinná služba rovněž zajišťuje hladší průchod zákazníků letištěm, protože odpadají následné kontroly.

Služba Ready to Fly, která byla úspěšně testována od června, je k dispozici
od 17. července na letech z Paříže na Korsiku, do francouzských zámořských destinací
a v průběhu léta bude postupně zaváděna do stále většího počtu destinací.

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer programme has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.