TP-Link Archer C64: Bezdrátový router se silným signálem a snadným nastavením

Česká republika, Praha – 27. července 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě AC1200 bezdrátového routeru Archer C64 s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac Wave 2) a maximální rychlostí přenosu dat do 1 267 Mbit/s.

Stabilní připojení příjemnou rychlostí
Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 867 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 400 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Díky podporované technologii Smart Connect jsou klienti inteligentně směrováni do méně vytíženého pásma, optimalizaci časového využití pak má na starosti další technologie s názvem Airtime Fairness.

Další technologie pro vyšší efektivitu
Nový router TP-Link Archer C64 totiž podporuje také další technologii s názvem MU-MIMO, jež dosahuje dvojnásobné účinnosti díky komunikaci se dvěma zařízeními současně bez kompromisů v rychlosti. A navíc tu máme ještě Beamforming, tedy modelování paprsku, což je funkce, která zajišťuje vysoce efektivní bezdrátové připojení.

Režim přístupového bodu i vysoká úroveň zabezpečení
Router Archer C64 můžete přepnout do režimu AP (access point) čili přístupového bodu, což znamená, že ze stávající kabelové sítě můžete rázem vytvořit síť bezdrátovou. Součástí „balení“ jsou i gigabitové ethernetové porty (1 WAN + 4 LAN), díky kterým můžete získat až desetkrát rychlejší přenosové rychlosti ve srovnání se standardním ethernetovým připojením. Do těchto konektorů můžete zapojit koncová zařízení, která standardně nedisponují možností bezdrátového připojení, jako jsou některé chytré TV, stolní počítače nebo herní konzole.

Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou například bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.

V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete v češtině i slovenštině jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.

Klíčové vlastnosti Archer C64:

  • 802.11ac Wave2 Wi-Fi – 867 Mb/s v pásmu 5 GHz a 400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz
  • Silnější pokrytí Wi-Fi sítí – čtyři antény poskytují stabilní bezdrátové připojení a optimální pokrytí.
  • MU-MIMO – Technologie MU-MIMO dosahuje dvojnásobné účinnosti – komunikuje až se 2 zařízeními současně.
  • Beamforming – technologie Beamforming zajišťuje vysoce efektivní bezdrátové připojení silný signál pro konkrétní zařízení.
  • Režim AP (přístupový bod) – zařízení podporuje režim Access Point, který vytvoří nový přístupový bod Wi-Fi.
  • Inteligentní připojení – technologie Smart Connect směruje klienty do méně vytíženého pásma, zatímco technologie Airtime Fairness optimalizuje časové využití.
  • Jednoduché nastavení – snadnou správu sítě máte po ruce díky aplikaci TP-Link Tether v českém i slovenském jazyce.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-c64/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde: https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157719607558557

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 4G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.
Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.