Samsung Galaxy A52s 5G se začíná prodávat v Česku

Nový chytrý telefon Samsung Galaxy A52s 5G nabízí vylepšený čipset a rychlé dobíjení, takže si za nevelký peníz užijí i nároční hráči

Praha 25. srpna 2021 – Společnost Samsung Electronics spouští tento týden v České republice prodej modelu Galaxy A52s 5G, díky němuž si přednosti nové generace chytrých telefonů může vychutnat prakticky každý. Přístroj navazující na letošní model Galaxy A52 5G je vybaven vylepšeným procesorem Qualcomm Snapdragon 778G a bude dostupný v Česku v černé, bílé, zelené a fialové barvě za doporučenou maloobchodní cenu 11 499 Kč. Telefon A52 5Gs je součástí rozsáhlého ekosystému Samsung Galaxy, do nějž patří mimo jiné sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro, chytrý přívěsek Samsung Galaxy SmartTag nebo tablet Samsung Galaxy Tab S7/S7+1

Elegantní design a displej, který stojí za pozornost

Telefon Galaxy A52s 5G je vybaven displejem Infinity-O s technologií Super AMOLED a úhlopříčkou 6,5 palce neboli 16,5 cm. Hráče potěší především plynulé překreslení pohybu díky obnovovací frekvenci 120 Hz – v téhle kategorii si tak kvalitní obraz ještě neužili. 

Vynikající fotoaparát 

Se čtveřicí fotoaparátů Multi Role si kreativní povahy opravdu vyhrají. Hlavní modul má 64 megapixelů a optický stabilizátor, kromě toho je k dispozici i ultraširoký fotoaparát, teleobjektiv a makroobjektiv. Selfie fotoaparát na přední straně má nevídané rozlišení 32 megapixelů.

  • Fotoaparát s optickým stabilizátorem na zadní straně – modul s rozlišením 64 MPix produkuje čistší snímky přes den a jasnější v šeru či v noci. Díky stabilizátoru budou ostré i ve tmě. 
  • Selfie fotoaparát – s 32 megapixely si vašich selfies všimne každý.
  • Ultraširoký objektiv a makroobjektiv – ultraširoký modul má úhel záběru 123 ˚, což ocení milovníci rozmáchlých krajinek i architektury. Díky makroobjektivu s 5 MPix vyniknou detaily, které pouhé oko nevidí.
  • Režim Single Take / noční režim – v režimu Single Take stisknete spoušť a umělá inteligence nabídne několik variant výsledného snímku. V nočním režimu se nemusíte bát rozostřených fotografií ani v naprosté tmě. 
  • Režim Fun – fotografie lze vylepšit nejrůznějšími filtry a motivy rozšířené reality. 

Zábava, jaká tu ještě nebyla 

Samsung Galaxy A52s 5G je vybaven technologií Game Booster založenou na umělé inteligenci, která potěší zejména náruživé hráče. Funkce Frame Booster přidává mezi jednotlivá herní okénka virtuální obraz, což znamená plynulejší překreslení pohybu při rychlých herních akcích. Velkou pochvalu zaslouží výkonná baterie s kapacitou 4 500 mAH [2] a rychlé dobíjení 25 W, což znamená dlouhou výdrž a méně nutného času na dobíjení. 

Také si můžete i bez sluchátek vychutnat kvalitní stereo zvuk, který ocení hráči i milovníci filmů či seriálů. Vestavěné reproduktory jsou vybaveny technologií Dolby Atmos, což znamená nejen kvalitní audio, ale i prostorové efekty. 

A s Galaxy A52s 5G vás nezastaví ani déšť. Telefon splňuje certifikaci IP67, takže je odolný proti vlhkosti i prachu a ve vodě vydrží ponořený až do 1 metru hloubky po dobu 30 minut[3]. Takže ho jen osušíte a můžete se bavit dál. 

Bleskurychlé připojení 5G

Mezi výrazné přednosti nového Samsungu Galaxy A52s 5G patří i rychlé připojení do 5G sítí. Nejde jen o rychlejší datový tok, důležitou vlastností 5G je i rychlá odezva a tedy menší zahlcování vyrovnávací paměti v rychlých herních akcích, kde se jiné telefony mohou zasekávat. U Galaxy A52s 5G se to nestane. 

Další vlastnosti 

Mezi další přednosti Galaxy A52s 5G patří následující vlastnosti a funkce: 

  • RAM Plus – optimalizované rozšíření paměti, díky němuž aplikace běží rychleji.
  • One UI 3 – Uživatelské rozhraní, které usnadňuje a zrychluje práci s telefonem. 
  • Samsung Knox – Vynikající bezpečnostní systém, který telefon chrání 24 hodin denně. 
  • Funkce Easy Share v ekosystému Galaxy – aplikace Enhanced Quick Share umožňuje inteligentní a intuitivní sdílení souborů dokonce i ve složkách. 

Technické specifikace 

Displej Velikost 6,5″ (16,5 cm) FHD+ Super AMOLED, 120 Hz
Typ Infinity-O
Fotoaparát Zadní 64 MPix AF (f1,8) + 12 MPix FF (f2,2) + 5 MPix FF (f2,4) + 5 MPix FF (f2,4)
Přední 32 MPix FF (f2,2)
ProcesorSnapdragon 778G
Paměť RAM 6 GB
ROM 128 GB
Micro SD[4]Až 1 TB
Baterie Kapacita (typická hodnota)4 500 mAh (typická hodnota)
Dobíjení25 W rychlé dobíjení 
(technologie Adaptive Fast Charging)
Rozměry 159,9 x 75,1 x 8,4 mm / 189 g (TBD)
Další vlastnosti IP67, čtečka otisků prstů na displeji, USB-C, Samsung Pay

Fotografie a infografika je ke stažení ZDE

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

[1] Samsung Galaxy Buds Pro, Samsung Galaxy SmartTag a Samsung Galaxy Tab se prodávají samostatně.

[2] Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Měřená (minimální) kapacita je 4860 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.

[3] Odpovídá testovacím podmínkám při ponoru do 1 m ve sladké vodě na 30 minut. Není odolný proti prachu.[4] SD karty se prodávají samostatně.