LOGeco expanduje na Slovensko. Spojí síly se skupinou SIPOX HOLDING

Etablovaná česká skupina LOGeco – výhradní majitel revoluční, unikátní a moderní technologie na zpracování odpadu ERVOeco – se spojuje prostřednictvím dceřinky ERVOECO SIPOX s přední slovenskou firmou SIPOX HOLDING. Cílem je zajistit co nejefektivnější a nejrychlejší dodávku jednotek ERVOeco na Slovensko, ale i zároveň do celého světa a uspokojit tak velký zájem o tato zařízení. 

„Spolupracovat se strategickým partnerem v každé zemi, kde LOGeco připravuje výstavbu desítek jednotek, je náš cíl. Jsme rádi, že jsme se na Slovensku spojili s tak silným partnerem, který nám pomůže kultivovat odpadový byznys do ekologické podoby u našich nejbližších sousedů i ve světě. Zajistíme tak dostatečnou kvalitu výroby, servisu a dodávek

zařízení ERVOeco do České a Slovenské republiky, ale i na globální trh. Expandujeme především na trhy, které mají velký potenciál nebo na trhy s rychle se rozvíjející infrastrukturou,“ říká Miroslav Šilhan, generální ředitel a majitel společnosti LOGeco.

Společnost LOGeco tak vztyčila svou vlajku v dalším státu světa. Výrobu své technologie svěřila do rukou zkušených slovenských kolegů. Firmu ERVOECO SIPOX s.r.o. přivítala moderní a ekologická skupina LOGeco jako dceřinku. Jednotky se částečně vyrábí, ale především kompletují na Slovensku. Hlavním cílem obou firem je zrychlit výrobu, která už dnes probíhá v obou státech najednou, a zároveň i rozšíření obchodních možností do dalších zemí světa. 

„Jedná se o synergii silných hráčů z různých zemí za účelem vytvoření symbiózního celku na trhu ekologických technologií. Typický příklad globalizace trhu, kdy se moderní a inovativní společnost spojí se silným hráčem z jiné oblasti, aby díky nim vznikly nové myšlenky a technologie, ale hlavně aby měli přínos pro lidstvo,“ dodává Jozef Majský, spolumajitel SIPOX HOLDING.

Aktuálně LOGeco vyjednává mimo jiné s USA, Německem, Senegalem, Ruskem nebo například Angolou. ERVOeco umí zpracovat odpad – tedy veškeré organické materiály (např. netříděný komunální odpad, plasty, pneumatiky, průmyslové odpady nebo biomasu) – a mnoho dalšího a „vyrobit“ z něj palivo nebo suroviny, které jsou znovu využitelné pro výrobu nových produktů. Tato technologie je jednou z variant, jak ekologicky řešit skládkování nebo hromadění odpadu coby největší globální problém lidstva, a to ruku v ruce s udržitelnou cirkulární ekonomikou. Skupina LOGeco vnímá a aktivně podporuje potřebu udržitelného přístupu a globální společenskou odpovědnost.

Cena jednotky se přitom pohybuje kolem 50–90 milionů korun dle požadovaných modulů a potřebám investora. Jednotka je totiž modulární a nabízí také kontejnerové řešení. Nyní jedná LOGeco s dalšími státy o výstavbě svých jednotek v EU, USA, Africe nebo na asijských trzích.


Popisek k fotografii: Spolumajitel SIPOX HOLDING Jozef Majský ml. (vlevo) a generální ředitel LOGeco Miroslav Šilhan.

SIPOX HOLDING/ ERVOECO SIPOX 

Společnost SIPOX HOLDING působí na mezinárodním trhu od roku 2000. Její hlavním zacílením je strojírenství a v rámci její obchodní strategie dominují především vztahy s Českem. Zároveň má velmi dobré partnery z Velké Británie, Indie nebo Ruska. S německým výrobcem vozů MAN společnost vyrábí nákladní vozidla. V jejích průmyslových halách v Bánovcích nad Bebravou se vyrábějí například součástky pro společnosti Elona Muska.

Josef Majský ml. (53)

– úspěšný filantrop, slovenský podnikatel, stratég a investor

– spoluvlastník holdingové společnosti SIPOX HOLDING

– má dvě děti, Nicole a Jozefa

Narodil se v roce 1967. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě, obor Zahraniční obchod a později úspěšně absolvoval doktorandské studium na Technické univerzitě v Košicích. 

Aktivně ovládá čtyři světové jazyky – španělštinu, němčinu, ruštinu a angličtinu.

Od vysokoškolských studií je jeho útočištěm Slovensko. Je zkušeným podnikatelem s dlouholetou globální praxí. Ve společnosti SIPOX HOLDING řídí strategický rozvoj, vizi a směřování skupiny. Rozhoduje o expanzi i investicích. 

Jozef Majský dokázal ze společnosti SIPOX HOLDING vybudovat jednoho z předních hráčů nejen průmyslového vývoje, ale také strojírenské výroby. Společnost KOVO SIPOX se stala evropským lídrem ve výrobě kontejnerů. SIPOX HOLDING je také akcionářem firmy TANAX TRUCKS. Současně je také spoluvlastníkem společnosti ERVOECO SIPOX, dceřinou firmou skupiny LOGeco, která vyrábí a servisuje zařízení ERVOeco.

Volný čas tráví s rodinou. Je velkým milovníkem inovací a technologií a zajímá se o ekologii. Prostřednictvím filantropie mění svět k lepšímu a napomáhá obnovit zelenou planetu. Inovačním přístupem pomáhá v řešení problémů udržitelného rozvoje. Právě dcera Nicole, která pracuje v Evropské vesmírné agentuře jako expert na virtuální a rozšířenou realitu, v něm probudila zájem o umělou inteligenci, kybernetiku a technologie s udržitelností.