Kaspersky plně automatizoval objednávky a správu licencí pro partnery a distributory

3. září 2021 – Plně automatizovaný a významně rychlejší je nyní proces pravidelného objednávání a spravování licenci k produktům společnosti Kaspersky. Umožňuje to aktualizovaná verze License Management Portalu (LMP), přes který poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) získávají a spravují bezpečnostní řešení Kaspersky. Proces obnovování a objednávání nových licencí pro partnery a distributory je tak nyní automatizovaný a lze jej provést několika kliknutími namísto dřívější e-mailové korespondence trvající hodiny nebo dokonce dny. Nový přehledný konfigurátor produktů také výrazně zjednodušuje výběr vhodných nabídek společnosti Kaspersky.

Snadnost obchodování je důležitým hlediskem, které partneři při výběru produktů, na jejichž prodeji chtějí spolupracovat, zvažují. Téměř polovina prodejců v USA (45 %) ji dokonce uvedla jako hlavní výhodu. Může se skládat z různých faktorů, z nichž jedním je použitelnost partnerských nástrojů dodavatele – zákaznického portálu, programu, procesu dodání atd. Čím méně kroků je při tom zapotřebí, tím více se partner může soustředit na rozvoj svého podnikání a prodeje. A to je v konečném důsledku výhodné pro obě strany.

Díky aktualizaci funkcí portálu mohou nyní partneři společnosti Kaspersky, kteří využívají pravidelně obnovované (roční, nepředplacené) licence, používat LMP pro registraci smluv, obnovování licencí a zadávání nových objednávek. Portál vytváří pro všechny tyto scénáře přirozené interaktivní rozhraní s minimem potřebných akcí, jako je výběr požadovaných produktů z konfigurátoru a provedení objednávky kliknutím na jediné tlačítko. Jakmile je požadavek schválen a licence dodány, partner obdrží e-mailové oznámení na adresu uvedenou při zadávání požadavku. Žádná další komunikace s distributorem nebo prodejcem není zapotřebí – proces schvalování je plně automatizovaný a obsluhovaný samotným portálem. 

Nový konfigurátor umožňuje také pohodlnější výběr objednávaných produktů. Partneři mohou při výběru a sestavování balíčku různých produktů a služeb postupovat krok za krokem tak, aby vytvořili jejich optimální kombinaci, která zvyšuje úroveň ochrany zákazníků pomocí řešení společnosti Kaspersky. 

C:\Users\Miloslavskaya\Desktop\Anastasiya Miloslavskaya\LMP\MicrosoftTeams-image.png

Pohled na ovládací panel LMP

Aktualizované rozhraní LMP také zjednodušuje práci distributorů. Jejich úloha sice zůstává stejná – pomáhat partnerům svými odbornými znalostmi v oblasti prodeje, vývoje a finančních programů – mohou však ušetřit čas strávený rutinním schvalováním a soustředit se na rozvoj svého podnikání. Místo vytváření a potvrzování objednávek v nástroji pro správu objednávek dodavatele stačí distributorům jediné kliknutí, aby po kontrole finančních podmínek partnera potvrdili zadání objednávky prostřednictvím LMP. Ovládací panel poskytuje všechny potřebné informace o objednávkách od konkrétního partnera a také možnost v případě potřeby kontaktovat společnost Kaspersky nebo partnera.

C:\Users\Miloslavskaya\Desktop\Anastasiya Miloslavskaya\LMP\MicrosoftTeams-image (1).png

Zobrazení nabídky

„Chceme, aby byli naši partneři úspěšní, a proto jim obchodování s námi maximálně usnadňujeme. Aktualizací portálu pro správu licencí se snažíme zlepšit pracovní prostředí našich partnerů při zadávání objednávek,“ říká Kirill Astrakhan, ředitel globálního oddělení partnerských programů ve společnosti Kaspersky.

„Aktualizovaný portál LMP je plně integrován s portálem United Partner Portal společnosti Kaspersky a umožňuje našim partnerům okamžitě zadat objednávku jakéhokoli B2B produktu, včetně končícího prodloužení platnosti a schválených registrací smluv, a to pouhými několika kliknutími. Spolu s LMP jsme připravili také aktualizaci pro registraci smluv, která zvyšuje užitnou hodnotu bezpečnostních řešení Kaspersky tím, že zákazníkům nabízí optimálně nakonfigurované balíčky produktů,“ dodává Astrakhan.

Chcete-li se dozvědět více o výhodách programu United Partner Program společnosti Kaspersky a stát se jejím partnerem, přejděte na tento odkaz.

Registrovaní partneři společnosti Kaspersky mohou začít používat portál pro správu licencí prostřednictvím tohoto odkazu.

O společnosti Kaspersky
Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com.