Finanční výsledky Hewlett Packard Enterprise: ziskový Q3 FY2021 a silný růst objednávek „as-a-Service“

Praha, 13. září 2021 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila finanční výsledky za třetí kvartál končící 31. červencem 2021.

  • Čistý příjem společnosti dosáhl 6,9 miliardy USD, což znamená nárůst o 3 % a odpovídá výhledu na 3. čtvrtletí.
  • Roční sazba výnosů (ARR) dosáhla hranice 705 milionů USD, což značí nárůst o 33 % oproti předchozímu období. 
  • Celkový počet objednávek „as-a-Service“ se zvýšil o 46 % ve srovnání s předchozím obdobím.

„Za třetí čtvrtletí jsme dosáhli velmi působivého výsledku, který doprovázel silný růst objednávek, větší marže a rekordní cash flow,“ řekl k výsledkům Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE. „Jsem rád, jak naše různorodé portfolio rezonuje napříč trhem a naše strategie edge-to-cloud zlepšuje dynamiku napříč našim portfoliem.“ 

Pandemie urychlila vývoj predikovaný HPE před několika lety směrem k řešením na okrajích sítě a do cloudového a datově řízeného světa. „Nyní více než když dříve potřebují společnosti zabezpečené připojení, rychleji dostupné výsledky z nashromážděných dat a dostupné cloudové řešení. Digitální transformace již není prioritou, ale strategickou nutností,“ dodává Neri.

„Na lokálním trhu jsme v třetím čtvrtletí dosáhli nejlepších výsledků v historii HPE,” řekl Jan Kameníček, ředitel české pobočky HPE. Tržby narostly o více než 60 % oproti stejnému období minulého roku. A v prodeji infrastruktury jako služby patříme dlouhodobě mezi 5 nejúspěšnějších zemí na světě.

Výsledky jednotlivých segmentů

  • Intelligent Edge – tržby činily 867 milionů USD, což je o 27 % více než v předchozím období.
  • High Performance Compute a Mission Critical Systems (HPC a MCS) – tržby činily 741 milionů USD, což je o 11 % více než v předchozím období.
  • Compute – tržby činily 3,1 miliardy USD, což je o 9 % méně než v předchozím období.
  • Storage – tržby dosáhly 1,2 miliardy USD, což je o 4 % více než v předchozím období. Pozoruhodně se dařilo v softwarově definovaných úložištích, včetně Nimble, a to až o 10 % více než v předchozím roce. Všechna flashová úložiště meziročně rostla
    o více než 30 %.

Celé znění tiskové zprávy naleznete zde.

Infografiku naleznete zde.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující IT jako službu, která firmám pomáhá zefektivnit podnikání využitím hodnoty nashromážděných dat na maximum, a to kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovování s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: www.hpe.com.