Volební Press kluby Frekvence 1 moderují Šulcová, Navarová a Strakatý

Praha 22. září 2021 – Rádio Frekvence 1 připravuje pro období od pondělí 27. září do čtvrtka 7. října speciální předvolební vysílání, s vítězem voleb pak ještě jeden povolební díl v neděli 10. října. Moderování se ujmou zkušení moderátoři a novináři Helena Šulcová, Romana Navarová a Čestmír Strakatý. Hosty Press klubů budu předsedové současných parlamentních stran. V éteru jednotlivé díly naladíte vždy od 18 hodin. 

V rámci předvolebního speciálu odvysílá Frekvence 1 devět Press klubů, v nichž budou šéfové parlamentních stran svým voličům skládat účty. Hodnotit budou končící volební období, co se povedlo a co nikoliv, a zároveň budou odpovídat na otázky, na co se chtějí soustředit v následujícím volebním období. „Bude to hodně vyhrocená kampaň. Je potřeba tomu nepodlehnout a rozhovory vést kriticky, ale férově a s nadhledem, a hlavně se z toho nezbláznit. Na světě je totiž řada zábavnějších věcí, než je politika,“ hodnotí současnou situaci jedna z moderátorek Helena Šulcová.  Kolega Čestmír Strakatý jí doplňuje: „Předvolební situace letos není úplně přehledná, zároveň je poměrně vyhrocená. Chceme posluchačům pomoci zorientovat se. Klíčových politiků se budu ptát na jejich chyby, úspěchy i vize do budoucna. Jak vládli, případně jak by vládli. Nebude to asi jen příjemné povídání.“

„Budu se ptát politiků, co vás zajímá, stejně jako mě. Jsem prostě člověk, který pracuje a platí daně v téhle zemi a chce vědět jaká nás a naše děti čeká budoucnost. Budu chtít jasné odpovědi bez vytáček, a i podle toho se budu rozhodovat, kdo dostane můj, náš hlas,“ slibuje posluchačům Frekvence 1 Romana Navarová. Ti budou mít rovněž možnost klást své dotazy hostům prostřednictvím telefonní linky.  „V závěru každého rozhovoru předsedové stran dostanou možnost promluvit minutu k posluchačům a bude na nich, co v daných 60 vteřinách řeknou,“ uvádí šéfredaktor zpravodajství Frekvence 1 Luboš Procházka.  

Na povolební neděli 10. října pak Frekvence 1 připravuje speciální povolební Press klub, jehož hostem bude vítěz letošních voleb. 

Program: 

Pondělí 27. září

18:00 – Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP09

Úterý 28. září

18:00 – Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany

Středa 29. září

18:00 – Vojtěch Filip, předseda KSČM

Čtvrtek 30. září

18:00 – Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL

Pátek 1. října

18:00 – Tomio Okamura, předseda SPD

Pondělí 4. října 

18:00 – Jan Hamáček, předseda ČSSD

Úterý 5. října

18:00 – Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

Středa 6. října

18:00 – Petr Fiala, předseda ODS

Čtvrtek 7. října

18:00 – Vít Rakušan, předseda STAN

Neděle 10. října

18:00 – předseda vítězné strany nebo koalice

Všechny díly bude možné později si poslechnout i na webu Frekvence1.cz.

Press klub patří dlouhodobě k vlajkovým lodím v programu Frekvence 1, naladit ho můžete každý všední den od 18 hodin. Uznávaní novináři v něm zpovídají zajímavé hosty na aktuální témata z oblasti ekonomiky, politiky, kultury či společenského dění. Tým moderátorů tvoří Čestmír Strakatý, Helena Šulcová, Luděk Staněk, Romana Navarová, Bára Nesvadbová a Luboš Procházka. 

Active Radio a.s. je multimediální skupina vlastnící rádia EVROPA 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Rádio Dance, Youradio a Youradio Talk. Patří jí rovněž dětský projekt Pigy. Provozuje řadu on-line médií, streamingových audio služeb, sdružuje skupiny fanoušků na sociálních sítích a pořádá eventy. Divize NoLimits ročně pořádá ročně akce pro více než 100 tisíc osob. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest.