BenQ uvádí 4K laserové projektory s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

Modely V7000i a V7050i mění pohled na promítání v domácím prostředí

Praha, 23. 9. 2021 – Společnost BenQ, přední světový dodavatel technologií a řešení pro zobrazování obsahu, uvádí na trh dva nové modely projektorů V7000i a V7050i. Obě novinky určené pro vytvoření vlastního kina v obývacím pokoji nabízí 4K rozlišení, technologie HDR-PRO a CinematicColor a režim Filmmaker.

Projektory s krátkou projekční vzdáleností zabírají velmi málo místa. Produkty navenek nenápadného, esteticky pohledného designu jsou vyvedeny ve dvou barevných provedeních – bílé barvě (model V7000i) a černé barvě (model V7050i), a fungují jako přirozená dekorace. Funkční prvky, jakými jsou lamely po bocích či zatahovací kryt, se kromě praktických vlastností staví do role elegantních doplňků.

BenQ u nových modelů vyzdvihuje zejména jejich obrazovou kvalitu: „I ti nejnáročnější uživatelé okamžitě poznají rozdíl. I v dobře osvětleném prostředí jsou barvy syté a živé. Modely V7000i a V7050i mají 1,3krát větší barevný objem, tedy více dostupných barev a jejich odstínů, sytosti a jasu, než aktuálně dostupně laserové televize ve stejné třídě, a to dokonce při větší velikosti promítané plochy.“ A účelovost projektorů dále podtrhuje zmínka o softwarovém vybavení: „Integrovaný operační systém Android TV a stylový moderní design předurčují oba projektory pro skvělý filmový zážitek z domácího kina v obývacím pokoji“.

BenQ V7000i a V7050i disponují 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů. O vizuální kvalitu promítaného obrazu se starají exkluzivní technologie BenQ CinematicColor přinášející 98% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, zatímco technologie HDR-PRO zajišťuje podporu HDR10 a HLG a dynamickou úpravu kontrastu a jasu přímo při používání na základě mapování tónů barev. Tím jsou odhaleny všechny detaily v tmavých nebo stinných oblastech při zachování kvality a nepřeexponování míst světlých.

Oba modely sdílí stejné hodnoty jako UHD Alliance a proto je připraven také režim Filmmaker, který umožňuje video prezentaci filmu či televizní show v takové kvalitě, jakou zamýšleli filmaři při natáčení.

Kromě video zážitku myslí oba modely i na ten zvukový. Bohatá konektivita je doplněna o porty HDMI 2.0b a SPDIF pro připojení externího zařízení. V případě nutnosti je však možné využít zabudovaný stereo systém treVolo se dvěma 5W reproduktory s výškovým a basovým reproduktorem v levé a pravé části projektorů.

K dispozici je i nekončící obsah dostupný prostřednictvím obchodu Google Play v certifikovaném operačním systému Android TV. Rozsáhlá knihovna filmů, televizních seriálů, her a sportovních přenosů uspokojí mnoho uživatelů a to včetně intuitivního a přehledného rozhraní.

Nové projektory BenQ V7000i a BenQ V7050i budou k dispozici v průběhu října 2021 za doporučenou koncovou cenu 99 990 Kč s DPH v České republice a 3922 euro s DPH na Slovensku.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.