Konference: „Digitalizace daní a účetnictví v České republice“

Dne 14. 10. 2021 od 9:30 do 17:00 v Hotelu DUO, Teplická 492/19, Praha 9 se uskuteční konference na téma „Digitalizace daní a účetnictví v České republice“, kterou pořádají Komora daňových poradců ČR (KDP ČR) a Komora certifikovaných účetních (KCÚ). Cílem konference je seznámit účastníky s nejnovějšími informacemi z oblasti digitalizace státní správy, trendy a zkušenostmi v oblasti automatizace daňového poradenství a účetnictví a s očekávaným rozvojem technologií a související bezpečností.

Konference začne blokem „Digitalizace státní správy“, během něhož Eva Horáková z Generálního finančního ředitelství představí prvotní zkušenosti s využitím portálu MOJE DANĚ, dále Jan Blažek, předseda představenstva Bankovní identita, a.s. ukáže možnosti využití BankID ke vzdálenému ověřování a závěrečné informace k tématu poskytne Karel Šimka, soudce Nejvyššího správního soudu. Odpoledne bude věnováno zkušenostem inovativních poradenských firem, jejichž zástupci seznámí účastníky se svými příběhy a řešeními, které v oblasti daní a účetnictví využívají. Konferenci ukončí panel věnovaný tématu „Trendy v technologiích a bezpečnosti“, v němž budou diskutovat Martin Cígler, CEO Solitea, Ladislav Mejzlík, děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze a Lenka Nováková, ředitelka pro malé a střední podniky a korporátní zákazníky společnosti Microsoft. 

Konferenci, která je určena především pro daňové poradce, účetní a osoby profesně zaměřené na daně a účetnictví včetně podnikatelské sféry a státní správy, je možné sledovat také online.  

Více informací:

https://komora-ucetnich.cz/cze/vzdelavani/seminare-komory/archiv/view:1259

Registrace je otevřena do 8.10. do 13:00 zde:

https://komora-ucetnich.cz/cze/vzdelavani/seminare-komory/prihlaska