Revolgy jako první v ČR certifikovaným rádcem pro efektivní využití cloudových technologií

Revolgy je členem mezinárodní FinOps Foundation. Společnost Revolgy, která pro své klienty zajišťuje digitální transformaci a cloudová řešení, se tak jako vůbec první v regionu připojila k tzv. FinOps přístupu v cloudu. Revolgy má od FinOps Foundation certifikované pracovníky a zároveň přispívá a čerpá zkušenosti z pracovních skupin, které mají za cíl naučit společnosti efektivně investovat do cloudových technologií. Vedení Revolgy je přesvědčené, že FinOps je schopnost, kterou si budou muset osvojit všechny společnosti, jejichž IT infrastruktura běží v cloudu.

FinOps, tedy Cloud Financial Operations nebo Cloud Financial Management, je disciplína, jejímž cílem je optimalizovat investice do cloudových služeb. Byť to může znít banálně, tak pro řadu firem je velmi těžké se k optimálnímu financování cloudu dopracovat.

„Už pouhá analýza účtu od poskytovatele cloudu není jen tak,” vysvětluje Jan Sechovec z Revolgy s tím, že vyznat se ve výpisech od poskytovatelů cloudu vyžaduje technologické ale i byznysové schopnosti. Lidí, kteří tak dokážou precizně rozhodovat o tom, do jakých míst v cloudu má smysl investovat a kde finance ubrat, je tak podle něj velmi málo.

„Výkon cloudu je narozdíl od privátních serveroven a počítačů de facto neomezený a s touto škálovatelností dokáže slušně nabobtnat i účet, pokud není správně nastavený a pokud ho firma nedokáže udržet pod kontrolou,” doplňuje Sechovec a vysvětluje, že kompetenci FinOps předchází “IT hygiena” například v podobě nastavených limitů, systému upozornění a také zabezpečení.

„Když to nepotřebuješ, tak to vypni,” uvádí Sechovec jedno z nejzákladnějších pravidel, které se dá označit jako součást FinOps přístupu. Znovu ale zdůrazňuje, že často není snadné určit, co se “vypnout” může. Dle jeho slov může jít doslova o “detektivní práci”.

„Revolgy tyto FinOps schopnosti má,” říká CEO Revolgy Mirek Vlasák s tím, že řada pracovníků v jeho firmě získala certifikát z FinOps Foundation. Revolgy se v rámci FinOps Foundation zároveň podílí na pracovní skupině, konkrétně ve skupině Adopting FinOps

„Jde o pracovní skupinu, kde se buduje ucelené know-how, jak FinOps ve společnostech ideálně zavést a provádět, což děláme nejčastěji. Dokážeme tedy ve skupině dobře přispívat a zároveň se nám hodí postřehy odjinud,” dodává Vlasák.

FinOps Foundation je program spadající pod Linux Foundation. Účastní se ho více než 1500 firem po celém světě, zejména ve Spojených státech. V ČR a okolních zemích na východ od bývalé železné opony je Revolgy prvním členem. „Na západě jde o trend, který do Česka časem také doputuje. FinOps je disciplína, která v cloudu dává velký smysl a my budeme rádi jejími evangelisty,” uzavírá Vlasák.

O Revolgy

Revolgy je dnes s obratem téměř 500 milionů a takřka dvojnásobným růstem jednou z nejúspěšnějších českých firem na poli digitální transformace a cloudových řešení. Revolgy operuje v regionu střední a východní Evropy, včetně Pobaltí a regionu DACH. Společnost pomohla více než 1700 firmám po celém světě na jejich cestě do cloudu. Mezi její největší klienty patří estonský Bolt, Česká spořitelna, SemRush či Adcash. Revolgy je Google Cloud Premier Partner a Amazon Web Services Partner a s interním týmem více jak 70 zaměstnanců se stará o klidný spánek svých klientů už téměř 25 let.

www.revolgy.com