Kaspersky VPN Secure Connection lze nově připojit k routeru a dalším zařízením, podporuje i nové lokality

11. listopadu 2021 – Seznam dostupných funkcí pro uživatele služby Kaspersky VPN Secure Connection vylepšila a rozšířila bezpečnostní společnost Kaspersky. Mezi klíčové aktualizace patří přidání městských lokalit a také možnost připojit službu Kaspersky VPN k domácímu routeru nebo jiným připojitelným zařízením. Kaspersky VPN Secure Connection má nyní navíc speciální stránku věnovanou transparentnosti a bezpečnosti, která vysvětluje, jak tato služba shromažďuje a zpracovává osobní údaje v případě požadavků orgánů činných v trestním řízení a státních orgánů.

V roce 2021 pokračuje celosvětový trend vzdálené nebo hybridní práce, kdy mnoho zaměstnanců pracuje částečně z domova. Lidé zároveň věnují větší pozornost tomu, co se děje s jejich daty na síti, a snaží se je chránit. To vše vedlo k rostoucí oblibě služeb virtuálních privátních sítí (VPN), které se používají k ochraně citlivých pracovních dat, zajištění osobního soukromí on-line a také k simulaci polohy uživatelů. 

Nové městské lokace a rozšíření seznamu dostupných regionů

Díky nedávné aktualizaci se uživatelé mohou kromě regionů připojovat také k městským lokalitám. Aktuálně je k dispozici připojení ke 20 městům po celém světě. Městské lokality je teď možné používat na zařízeních se systémy Android™ a Mac®, u iOS™ je tato funkce v závěrečné fázi vývoje a uživatelům Kaspersky VPN Secure Connection bude k dispozici během několika týdnů. Funkce pro systém Windows® bude zprovozněna začátkem příštího roku. Celkem se uživatelé mohou připojit k více než 70 lokalitám v 54 regionech. 

Tato nabídka zvýší úroveň soukromí, protože umožňuje měnit virtuální polohu uživatele v rámci jedné země. Kromě toho se tím zlepší spolehlivost připojení a provoz služby – uživatelé si budou moci vybrat jinou skupinu serverů, pokud jim z nějakého důvodu nebude dobře fungovat ta, kterou preferují.

Možnost připojení routerů a dalších zařízení ke Kaspersky VPN Secure Connection

Uživatelé mohou chránit svoji domácí síť připojením svých routerů prostřednictvím služby Kaspersky VPN Secure Connection. Tato funkce je k dispozici také pro všechna zařízení, která podporují vestavěného nebo standardního klienta OpenVPN®. Když uživatel připojí router ke Kaspersky VPN Secure Connection, budou chráněna všechna zařízení připojená k tomuto routeru.

Kromě toho mají uživatelé možnost připojit ke službě Kaspersky VPN Secure Connection prostřednictvím OpenVPN také zařízení a operační systémy (OS), které produkt v současné době přímo nepodporuje. Jde například o Linux®, Chromebook™, FireTV a AndroidTV.

Tato funkce je k dispozici pro prémiové uživatele.

Stránka o transparentnosti a zabezpečení sítě VPN

Služba Kaspersky VPN Secure Connection má nyní vlastní stránku o transparentnosti a zabezpečení, která vysvětluje, jak služba shromažďuje a zpracovává osobní údaje uživatelů v případě požadavků orgánů činných v trestním řízení nebo státních orgánů. Tato stránka by měla uživatelům pomoci pochopit nejdůležitější otázky týkající se tématu ochrany osobních údajů. Další informace najdete zde.

Rozšířený seznam dostupných streamovacích služeb

Do rozsáhlého balíčku dostupných streamovacích platforem podporovaných službou Kaspersky VPN Secure Connection byla nyní přidána služba HBO Max. Úplný seznam streamovacích služeb zahrnuje Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, BBC iPlayer a Hulu. 

„Vidíme, že uživatelé nyní častěji a pečlivěji sledují, s kým sdílejí informace a jak jsou jejich data ukládána a zpracovávána. Lidé se učí, jak si vytvořit bezpečnější prostředí, a existuje velká poptávka po větším digitálním soukromí. Podle průzkumu společnosti Kaspersky se 65 % uživatelů internetu obává rizika odcizení osobních údajů on-line. Pro ty, kteří se starají o svoji bezpečnost a soukromí, je VPN nepostradatelnou službou. Vždy se však ujistěte, že opravdu používáte spolehlivé nástroje s důvěryhodným a transparentním způsobem zpracování dat,“ říká Marina Titova, viceprezidentka pro marketing spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky.

O společnosti Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com