Kurýři GLS již po jedenácté bezplatně přepraví dárky do dětských domovů

Praha, 15. listopadu 2021 – Balíkový přepravce GLS se již po jedenácté zapojuje do tradičního projektu Daruj hračku, v rámci kterého zcela zdarma přepraví dárky pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče. V minulém roce kurýři rozvezli 3 899 dětských přání v hodnotě 7,27 miliónů Kč. Zájemci si mohu do 14. prosince vybírat ke splnění některé z vánočních přání v online aplikaci Daruj hračku

Projekt Daruj hračku letos slaví čtvrt století. Od roku 1997 jej organizují zdravotně znevýhodnění manažeři ze společnosti Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. Od té doby splnili na 109 tisíc přání pro více než 54 tisíc dětí ze 160 zařízení napříč celou Českou republikou. Dárci mohou i letos věnovat vánoční dárky konkrétním dětem podle jejich malovaných přání. Těch se tento rok sešlo celkem 4276 a pochází od více než dvou tisíc dětí ze 71 dětských domovů. 

GLS dárky rozveze zcela zdarma

Předvánoční období je pro kurýrní společnosti vůbec nejrušnějším obdobím v roce, i tak se kurýři GLS již tradičně zapojují do projektu Daruj hračku a zcela zdarma rozvážejí tisíce vánočních dárků, které odesílají dárci z celé republiky. „Je pro nás ctí být dlouholetým partnerem tak skvělého projektu. Již několik let si dárce může přímo v databázi dětských přání zajistit jedním kliknutím bezplatnou přepravu s GLS. Všem dárcům se snažíme maximálně zjednodušit jejich šlechetné činy, proto je možné posílat dary i z naší široké sítě výdejních míst GLS ParcelShop,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.  

Pro více informací navštivte naše webové stránky gls-group.com

O GLS Group 

GLS Group je předním poskytovatelem mezinárodní balíkové přepravy. Společnost svým zákazníkům napříč 41 zeměmi poskytuje spolehlivé a kvalitní zásilkové služby doplněné o nákladní a expresní služby. Díky rozsáhlé mezinárodní síti a výborným znalostem lokálního trhu mohou zákazníci očekávat bezproblémové, flexibilní a osobní služby napříč Evropou i mimo ni. GLS rovněž působí prostřednictvím dceřiných společností, které má ve stoprocentním vlastnictví také v Kanadě a na západním pobřeží USA. Síť GLS se skládá ze 71 ústředních a regionálních překladišť a z 1 500 dep, které jsou podporovány přibližně 31 000 dodávkami a 4000 nákladními vozy. GLS zaměstnává přibližně 21 000 lidí.  V roce 2020/21 dosáhla společnost GLS rekordních zisků ve výši 4,5 miliardy EUR a navzdory globálním výzvám doručila 840 milionů balíků.