Tech Data rozšiřuje své služby díky akvizici ATTCo a její dceřiné společnosti EKM

Online platformy umožňují partnerům poskytovat firemním zákazníkům plně integrované technologie ve formě služby a řízené tiskové služby

Praha, 9. prosince 2021 – Společnost Tech Data – A TD SYNNEX Company převzala poskytovatele specializovaných hostovaných platforem Advanced Technology Trading (ATTCo) a jeho dceřinou společnost EKM Global Limited (EKM). Díky transakci posílí Tech Data svoji nabídku pro partnery v ekosystému IT o inovativní a flexibilní technologie formou služby (TaaS) a možnost automatizace vzdálených služeb. Trh založený na pořizování hardware, software i dalších řešení formou (předplacené) služby (XaaS) přitom patří v současné době mezi nejrychleji rostoucí segmenty v IT.

Online platforma ATTCo je plně integrována s ecommerce Tech Data a současně propojena s rozsáhlým okruhem respektovaných finančních partnerů. Tím umožňuje koncovým zákazníkům efektivně a s plnou automatizací spravovat veškerý hardware, software či služby, které pořizují formou předplatného. Řešení společnosti EKM, která je další součástí akvizice, umožňuje partnerům vzdáleně spravovat pro koncové zákazníky rozsáhlé soubory tiskových a obrazových zařízení. Platformy ATTCo a EKM umožní partnerům Tech Data posilovat pozice na rychle rostoucích trzích XaaS a řízených tiskových služeb.

„Tato akvizice je dalším důkazem odhodlání Tech Data investovat do digitálních schopností, které podporují růst ekosystému IT,“ uvedl Roman Rudolf, viceprezident pro strategii a služby pro koncová řešení společnosti Tech Data v Evropě.

Poskytování řešení, hardware, software formou služeb patří k raketově rostoucí oblasti IT. Podle výzkumu MarketsandMarkets dosáhne v letošním roce trh řešení poskytovaných formou služby hodnoty 50,3 miliardy USD a do roku 2026 vzroste na 303,6 miliardy USD při průměrném meziročním tempu růstu 43,2 %. Tato dynamika bude výrazně tažena malými a středními podniky, které budou při pořizování IT, smartphonů a periferií stále častěji volit model založený na předplatném. 

O společnosti Tech Data

Tech Data – A TD SYNNEX Company (NYSE: SNX) je předním globálním distributorem a agregátorem řešení pro ekosystém IT. Jsme inovativní partner, který pomáhá více než 150 000 zákazníkům ve více než 100 zemích maximalizovat hodnotu investic do technologií, prokazovat obchodní výsledky a otevírat růstové příležitosti. 22 000 spolupracovníků TD SYNNEX se sídlem v Clearwateru na Floridě a ve Fremontu v Kalifornii se věnuje spojování podmanivých IT produktů, služeb a řešení od více než 1 500 nejlepších dodavatelů technologií ve své třídě. Naše portfolio edge-to-cloud je ukotveno v dynamicky rostoucích technologických segmentech, včetně cloudu, kybernetické bezpečnosti, big data/analytiky, IoT, mobility a všech souvisejících služeb. Společnost TD SYNNEX se zavázala sloužit zákazníkům a komunitám. Věříme, že můžeme mít pozitivní dopad na obyvatele a naši planetu, protože záměrně jednáme jako zodpovědný člen společnosti. Usilujeme o to, abychom byli rozmanitým a inkluzivním zaměstnavatelem s příležitostmi pro talenty napříč IT ekosystémem. Pro více informací navštivte www.TDSYNNEX.com nebo nás sledujte na Twitteru, LinkedIn, Facebooku a Instagramu.