Vánoční stromky u vašeho obchodu Tesco. Češi preferují kavkazské jedle

Praha, 14. prosince 2020 – Kavkazské jedle v ceně kolem 500 korun, tak vypadá nejčastější volba zákazníků při výběru vánočního stromku. Výběr je ale daleko širší, naleznete v něm např. smrk ztepilý i pichlavý a také borovici černou. Samozřejmostí jsou také stromky v květináčích či kontejnerech. Abyste našli vše potřebné na jednom místě, budou prodejní místa také nabízet větve, jmelí a stojánky. Před vybranými obchody Tesco již nyní proto naleznete prodejní místa s vánočními stromky a doplňkovým zbožím. 

Každoročně je nejoblíbenějším vánočním stromkem v Česku jedle kavkazská. Téměř ¾ zákazníků od stánků odchází právě s tímto stromečkem. Druhým v pořadí je smrk pichlavý. Většina nabízených stromků je od českých dodavatelů. „Čeští zákazníci vyznávají tradice, proto každoročně vedou v prodeji jedle. Nejčastěji volí zákazníci řezané stromky o velikostech v rozmezí jednoho až dvou metrů v ceně kolem 500 korun,“ uvedl Ivo Cvitanovič ze společnosti LEVAN CZ s.r.o.

Stromky v květináčích se prodávají stále v podobném množství, což představuje cca 5 % z prodaného množství všech stromků. Prodejci zároveň informují zákazníka, zda se jedná o dekorační stromek nebo stromek určený pro výsadbu. Prodejci současně uvádějí, že i přes zvýšené ceny některých vstupů drží ceny na úrovni z minulých let.

Prodeje stromků a doplňkového sortimentu budou probíhat před obchody Tesco po celé České republice, a to každý den až do Štědrého dne v otevíracím čase dané prodejny. Českými dodavateli stromků jsou BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

Kompletní seznam prodejen Tesco, u kterých si můžete pořídit váš letošní stromeček, naleznete na další straně.

Seznam prodejních míst:

Mladá Boleslav (EXTRA)
Brandýs nad LabemMost
BřeclavNeratovice
ČelákoviceNový Jičín
Česká TřebováOpava – OC
České BudějoviceOstrava 1 – Třebovice – OC 
DěčínOstrava 2 – Hrabová (EXTRA)
Dvůr Králové nad LabemOstrov na Ohří
Frýdek Místek – Příborská Písek
HavířovPlzeň – Rokycanská (EXTRA) – OC
HolešovPoděbrady
Hradec Králové – Rašínova třídaPraha – Skalka (EXTRA)
ChebProstějov
ChotěbořPříbram 
Chrudim – PistovyRakovník 
IvančiceŘíčany
JaroměřSokolov
JičínStudénka
JihlavaSušice
Karlovy Vary – Dvory – OCŠternberk
Karviná – RájTábor
Kladno – KročehlavyTachov
Klášterec nad Ohří Trutnov (EXTRA)
KlatovyUherské Hradiště
KolínUherský Brod
KopřivniceUničov
Kralupy nad VltavouÚstí nad Orlicí
KroměřížValašské Meziříčí 
LitvínovVlašim
Mělník – Vodárenská Vysoké Mýto
MikulovVyškov
MiloviceŽatec