Samsung vytvořil novou strategickou pozici Head of Marketing pro Česko a Slovensko, zastává ji Martin Marek

Nový manažer na prvním stupni řízení je odpovědný za korporátní marketing zahrnující i Brand Marketing a PR, řízení značkových prodejen nebo ambasadorů v místě prodeje.

Praha 7. ledna 2021 – Novou strategickou pozici Head of Marketing vytvořila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak. Od prosince 2021 ji zastává Martin Marek (54), pod něhož nově spadá nejen Brand Marketing a PR, ale i řízení značkových prodejen (Samsung Brand Shops Operations) a ambasadorů v místě prodeje (Field Operation) v Česku a na Slovensku. Martin Marek bude ze své pozice reportovat přímo prezidentovi společnosti Ki Young Younovi.

„Samsung je inovativní technologický lídr a zároveň i tradiční výrobce elektroniky, před kterým nyní stojí mnoho výzev – ať už se jedná o schopnost oslovit mladou generaci, plně využít poteciál digitální komunikace nebo čelit nové asijské konkurenci. Mým posláním je naslouchat trhu a pokračovat v dlouhodobém budování vztahu mezi značkou Samsung a spotřebiteli. Vztahu, který bude ještě nabitější pozitivními emocemi a odvahou zkoušet nové věci a který bude odpovídat tomu, co dnešní spotřebitelé od značek očekávají – a to jak v on-line mediích, tak i třeba v prostředí kamenné prodejny,“ říká Martin Marek, který do společnosti Samsung přišel s více než dvacetiletou zkušeností v budovaní značek a komunikačních strategií na marketingových pozicích ve významných mezinárodních společnostech rychloobrátkového zboží.

Významnou část svého profesního života působil Martin Marek ve společnosti Philip Morris International, kde začínal v roce 1999 nejprve jako manažer značek L&M a Marlboro, poté jako Trade marketing manažer nebo Marketing Services Manager. Následně vedl jako ředitel marketingu aktivity společnosti v Srbsku a Černé Hoře a později v Maroku, Tunisku a Mauretánii. Po návratu do Prahy zastával v letech 2013 až 2015 pozici Marketing Director ve společnosti Ritchy Group a v letech 2016 až 2019 Head of Branding ve společnosti MAKRO, respektive METRO Cash & Carry pro Česko a Slovensko. Naposledy pomáhal společnosti Imperial Brands budovat značkovou kategorii „produktů nové generace“ pro český a slovenský trh. 

Martin Marek získal inženýrský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor ekonomika obchodu. Mluví plynně anglicky a rusky, domluví se na Balkáně a učí se italsky. Mezi jeho zájmy patří sport, aktivně se věnuje badmintonu, golfu, lyžování a fotbalu. Rád cestuje, věnuje se turistice, psům a seberozvoji.

Fotografie Martina Marka v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.