Hackeři napadli Červený kříž, unikla data o 515 000 zranitelných osobách – komentář kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Mezinárodní výbor Červeného kříže se stal obětí kybernetického útoku, při kterém se hackeři zmocnili dat o více než půl milionu zranitelných osob. Více informací najdete například v následujícím článku:
https://www.icrc.org/en/document/sophisticated-cyber-attack-targets-red-cross-red-crescent-data-500000-people?amp

Komentář kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies:

„Zdravotnictví je jedním z nejohroženějších sektorů a bude oblíbeným cílem hackerů i v roce 2022. Z našich dat vyplývá, že v roce 2021 mířilo v průměru na jednu zdravotnickou organizaci 830 kybernetických útoků za týden, což je v porovnání s předchozím rokem nárůst o více než 71 %.

Hackeři nemají slitování se zdravotnickými ani jinými humanitárními cíli, takže Červený kříž bohužel není výjimkou. Hackerské skupiny si dobře uvědomují citlivost podobných dat, takže ve zdravotnických organizacích vidí lukrativní cíle a možnost rychlého zhodnocení útoku. 515 000 uniklých záznamů Červeného kříže je toho jasným důkazem.

Nemocnice a zdravotnické organizace si navíc nemohou dovolit výpadek provozu, protože by to mohlo ohrozit životy některých pacientů.

Kyberzločinci se zaměřili na nejcitlivější data Červeného kříže, největším problémem je bohužel únik dat, který by mohl mít i tragické následky. Hackeři vnímají své cíle jen jako byznys a svět kyberzločinu je nemilosrdný. Můžeme tak očekávat, že se v roce 2022 bude tento trend ještě stupňovat,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CEE regionu v kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.