Renovační centra HPE vyhlásila válku elektroodpadu

Praha, 2. února 2022 – Změna klimatu ohrožuje vše, na čem nám záleží. V digitálním světě přitom technologické společnosti hrají zásadní roli
v tvorbě nízkouhlíkového hospodářství. Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) si uvědomuje nutnost minimalizovat ekologickou stopu v průmyslu, a proto už před léty spustila program na boj s elektroodpadem. Ten mimo jiné zahrnuje provoz dvou největších renovačních center technologií na světě, která jen v loňském roce dohromady zpracovala vysloužilá IT zařízení o hmotnosti 373 letadel Airbus A320.

Produkty a řešení společnosti HPE umožňují organizacím transformovat
a digitalizovat své podnikání a současně snížit náklady na boj s ekologickou stopou v IT. HPE v urputnému boji s podporou udržitelného IT využívá několik svých iniciativ. Jednou z nich je i obchodní model IT jako služba. Ta organizacím přináší nejen lepší škálovatelnost, ale odstraní neefektivnost,
a navíc produktům umožní vdechnout druhý život. Tak dochází k úspoře financí, a především nastartování cirkulární ekonomiky.

Renovační služby jako je například HPE Asset Upcycling snižují emise uhlíku a zabraňují vytváření elektronického odpadu na skládkách. Na této cestě za úspěchem společnost vlastní a provozuje největší IT renovační centrum na světě o celkové rozloze více jak 37 tisíc čtverečních metrů. Nacházejí se na dvou místech. Jedno na východním pobřeží USA a druhé v Erskine, což je kousek od Glasgow ve Skotsku, kde se konala poslední konference OSN
o změně klimatu (COP26).

A právě do Erskine putují IT technologie z 58 zemí a jsou v něm renovována tak, aby sloužila i nadále v celém EMEA regionu. Celkem 90 % zařízení jsou v těchto centrech renovována, a tak vrácena k dalšímu aktivnímu využití
a 10 % je recyklováno. Recyklace pomáhá zlepšit využití vyčerpatelných neobnovitelných zdrojů. V renovačním centru v Erskine pracuje více než 350 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a důležitost tohoto místa pro své schopnosti je dobře známá i skotské vládě.

Klíčová fakta 

  • Renovační centra společnosti HPE pro obnovu technologií renovují nejvíce IT zařízení na světě. To ve Skotsku má rozlohu 14 tisíc metrů čtverečních a zaměstnává téměř 400 odborníků.
  • Zodpovědně a bezpečně obnovují vyřazené produkty, aby došlo k eliminaci možných rizik a prodloužila se jejich životnost.
  • V roce 2020 bylo v centrech zpracováno více jak 3,1 milionu zařízení o hmotnosti skoro 14 tisíc tun (ekvivalent 373 letadel Airbu A370). Z toho ve skotském centru bylo zpracováno více než 1,1 milionu zařízení.
  • V centrech dochází k renovaci široké škály podnikových
    a spotřebitelských technologií, jako jsou servery, datová úložiště, síťové prvky, notebooky, tablety, tiskárny a další výrobky od společnosti HPE a dalších značek.
  • 90 % zařízení je znovu vráceno k aktivnímu použití a zbytek je zodpovědně recyklován.
  • Z hlediska dopadu na životní prostředí, jako je úspora energie, eliminace emisí CO2 a ukládání odpadu na skládky díky opětovnému použití a recyklaci, mají renovační centra HPE neoddiskutovatelný přínos.

Upcyklace IT zařízení představuje pro HPE jen malou výzvu v otázce řešení cirkulární ekonomiky. Renovační centrum v Erskine je svým rozsahem světovou špičkou a stojí v čele celosvětového boje proti elektronickému odpadu. Podobná zařízení budou v blízké budoucnosti dále nabývat na významu.

Virtuální prohlídka renovačního centra HPE v Erskine www.youtube.com/watch?v=7aQ7tWRBObA&t

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující edge-to-cloud platformu jako službu, která firmám pomáhá zefektivnit podnikání využitím všech jejich nashromážděných dat, ať jsou kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: www.hpe.com.